Aile Hükümeti filminde, Elaldı isimli bir köye öğretmen olarak atanan Salih isminde genç bir öğretmenin köyün güzel kızı Zeynep’e aşık olması ile gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Salih, Elaldı köyüne atanan genç bir öğretmendir. Köydeki yeni hayatına alışmaya çalışan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep’e aşık olur. Salih’in en büyük korkusu, akraba evliliklerinin sık görüldüğü köyde, Zeynep’in de evlendirilmesidir. Bu duruma çözüm bulmaya çalışan Salih, Aile Bakanlığı’na dilekçe yazar. Salih’in yazdığı dilekçeler sonrası harekete geçen bakanlık, köydeki aile hayatının düzene sokulabilmesi, yaşanan sorunların çözülebilmesi için bir proje hazırlar. Projeye göre, herkes resmi nikah kıyacak ve akrabası ile evlenmeyenler, oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır. Bunun ardından evlenmeleri uygun olanları listelemeye başlayan Salih, beklemediği bir sonuç ile karşılaşır. Listeye göre insanlar sevdiklerinden ayrı düşüp, başkalarıyla eşleşince işler iyice karışır..

Senaryosunu Seçil Çömlekçi‘nin yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Burak Demirdelen otururken oyuncu kadrosu Alper Saldıran, Aslıhan Malbora, Mehmet Yıldırım, Nail Kırmızıgül, Metin Yıldız, Rıza Akın, Gülhan Tekin, Lale Başar, Kıvanç Baran Aslan, Deniz Özarman, Gürsu Gür, Ali Rıza Tanyeli isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : CGV Mars Dağıtım

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here