Anasayfa Film Fragmanı CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ FRAGMANI

CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ FRAGMANI

1289
0

Cinnia : İfritin Diyeti filminde, Üç genç arkadaşın Cin temalı bir korku filmi yapmaya karar verip, uygulamaya geçtiklerinde başlarına gelenler konu ediliyor. Kendilerine sağlam bir hikâye bulmak isteyen gençler o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekilin kapısını çalarlar ve o andan itibaren aradıkları korku hikâyesinin asıl oyuncuları olacaklarını bilmeden kendi hikayelerinin dehşetini yaşarlar.. 

Yapım Koordinatörlüğünü Yaşar Temel,Yönetmenliğini Özgür Özberk ve Şahin Yiğit’in beraber yaptıkları  filmin senaristliğini İbrahim Hakkı Öztürk üstleniyor. Baş rollerde yine Aşkın Bedeli adlı diziden hatırlayacağınız Özgür Özberk, Gülşah Çomoğlu, Fahri Öztezcan ve Kirkor Dinçkayıkçı gibi usta oyuncuların yer aldığı filmde, diğer rollerde Gözde Fidan, Ebru Demirdöven, Fatma Öney ,Serap Önder ve Yusuf Cemal Temel  bulunuyor.

Hikayenin yazar ve senaristi İbrahim Hakkı Öztürk yaptığı açıklamada; “bu hikayede şu anda yaşamakta olan dört Mühr-ü vekil’den birini deşifre ettim.  Çoğu insan onlar hakkında bir şey bilmiyor ama onlar aramızda ki süper kahramanlar gibiler fakat gizleniyorlar” açıklamasında bulundu.

Filmin yönetmen ve başrol oyuncusu Özgür Özberk ise filmiyle ilgili kesin ve net konuştu; “Şimdiye dek böylesine bir film çekilmedi ve böylesi bir konu işlenmedi. Bedel ödemenin en korkutucu halini elimizden geldiğince gözler önüne serdik”

Konusu, işlenişi ve finaliyle diğer cin temalı korku filmlerinden farklı bir seçenek sunan İfritin Diyeti:Cinnia’da  ilk kez bir Mühr-ü Vekil’den bahsedildiği gibi, yine ilk kez cinler hakkında hiç duyulmamış bilgiler verilmekte ve ilk kez cinlerin kendi aralarında kullandıkları lisan bir korku filminde kullanılmakta.

Filmin bir diğer yönetmeni Şahin Yiğit’de verdiği bir röportajda; “Çekimler esnasında hikayenin gerçeklerden esinlenmiş olması ve çekimler sırasında yaşadığımız bazı ürkütücü olaylar sebebiyle seti ter eden arkadaşlarımız oldu” ifadelerini kullandı.

CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİCİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ CİNNİA : İFRİTİN DİYETİ

 
   

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz