Pepee

Pepee filminde, teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye’yi gezerek gerçeği arama çabaları hikaye ediliyor.

Bazen tüm düşünceler karışır. Gerçek nerede bulamaz insan. İşte Pepee, için de gerçeğin karıştığı bir macera “Birlik Zamanı” filmi. Türkiye’nin milli çizgi film kahramanı Pepee “Birlik Zamanı” adlı macerasında dedesinin STEAM (Scine, Teknoloji, Engineering, Art, Mathematic) labratuvarında ürettiği teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye semalarında kaybolur. Yüreğindeki tüm sevgileri arkasında bırakarak. Bu teknolojik uçan balon Pepee’yi önce Adıyaman- Nemrut, Urfa- Göbeklitepe ve en son da Kapadokya’ya götürür. Pepee acaba gerçeği bulabilecek mi? Başına gelen onca işten sıyrılıp evine geri dönebilecek mi? Sevginin ve bir olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlayabilecek mi?…

Pepee, 2008 yılında Düşyeri Stüdyoları tarafından oluşturulan markalaşmayı başarmış ilk yerli çizgi film karakteridir. Pepee’nin oluşturucu stüdyosu Düşyeri 8 yıldır Türkiye’de çizgi film ar-ge’si yapan ve çizgi filmi sürdürülebilir bir iş haline dönüştüren, ülkesinin değerlerini taşıyan işlere imza atan, 2017 yılında da dünyaya açılacak olan bir “edutaintment” şirketidir.

Afişteki görsellere bakılınca Pepee’nin macerasının Urfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut ve Kapadokya’da geçtiği görülüyor. Unesco Dünya mirası listesine giren bu üç önemli tarihi bölgede Pepee’nin nasıl bir macera yaşadığı 20 Ocak’ta belli olacak.

PEPEE
PEPEE

pepee

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz