Anasayfa Film Fragmanı RUS’UN OYUNU FRAGMANI

RUS’UN OYUNU FRAGMANI

1048
0

RUS’UN OYUNU

Rus’un Oyunu filminde, Türkiye’nin en tanınmış iş adamlarından birine oynanan bir oyun, şantaj ve altındaki inanılmaz nedenler hikaye ediliyor. Levent Özdemir’in senarist ve yönetmen koltuğunda oturduğu Rus’un Oyunu’nun baş rollerinde Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyeva yer alıyor.

Türkiye’nin en önemli reklam yönetmenlerinden Levent Özdemir’in senarist ve yönetmen olarak imza attığı ilk filmi Rus’un Oyunu’nun çekimleri Asya, Avrupa ve Uzakdoğu’da gerçekti. Başrollerini Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyeva paylaştığı filmde Levent Özdemir, çift yönlü bir karakterle oyuncu olarak da karşımıza çıkıyor.  Hikayesi, oyuncuları ve kurgusuyla Türk sinemasında fark yaratmaya hazırlanan bu yepyeni film, dağıtımcısı Warner Bros ile Türkiye’deki tüm sinema salonlarında, 1 Nisan 2016’da vizyonda olacak.

3 ülkede çekilen ilk Türk filmi olan Rus’un Oyunu’nun çekimleri İstanbul, Moskova ve Hong Kong’ta gerçekleşti. Çekimlerinin 8 hafta sürdüğü filmin kısaca konusu ise; Türkiye’nin en tanınmış iş adamlarından birine oynanan bir oyunu,  şantajı ve altındaki inanılmaz sebepler… Züppe ve zengin, sınır tanımayan bir iş adamı olan Fırat Tanış’ın oynadığı Serhat Vasbi’nin, Batıkan dahil nasıl büyük bir ekip tarafından tuzağa düşüyor. Ancak bu tuzakta kim haklı, kim ne kazanıyor, kim ne kaybediyor hepsi bu şaşırtıcı senaryoda gizli. Hakkını aramanın ve intikamın en çarpıcı hikayesi Rus’un Oyunu. Ama film için şunu söyleyebiliriz! Bir palyalçonun daha maskesi düşüyor! Filmde Rusya’nın en ünlü oyuncuları da Fırat Tanış ile başrolü paylaşıyor… Rusya’nın en sevilen oyuncularından Leonid Kulagin ve Anastasia Klyeva oyunculuklarıyla göz dolduruyor. Ayrıca kadroda ilk kez oyunculuk yapan çok farklı isimler de var. Örneğin Türkiye’nin en önemli plastic cerrahlarından Murat Topalan tasarımcı Gülce Dereli’de filmde dikkat çekiyor.

Filmin müzikleri FANİ HODARA tarafından bestelendi. senaryo ve oyunculuklar kadar ses getirecek.

Levent Özdemir’in sinema aşkının ilk eseri olan Rus’un Oyunu’nu, Türk formatları yurtdışına satarak yepyeni bir sektör yaratan İzzet Pinto ise filmin haklarını daha vizyona girmeden aldı. Pinto, filmi yurtdışına satmak ve Mart ayında Cannes fuarlarında sergilemek üzere hazırlıklarını yapıyor!

Karakterler ve Oyuncular

Serhat Vasbi (Fırat Tanış) Genç yaşta büyük başarı ve para kazanmış bir iş adamı.. Bu kazandığı para ise onu şımartmış ve tam bir zengin züppe olarak hayatını yaşıyor. Kadınlara ve alkole zaafı olan sınırı ve duracağı yer olmayan bir kontrolsüz bir adam. Ancak bir oyunun içine düşmesinin sebepleri çok haklı! Filmde bu karaktere tiyatro, sinema ve dizilerin ünlü ismi Fırat Tanış hayat veriyor. Aynı zamanda müzisyen tarafı da olan Fırat Tanış, ilk kez bu kadar ilginç bir karakterle başrol olarak sinema filminde rol alıyor

Ömer Mert  / Batıkan Yiğit (Levent Özdemir) Filmin kilit kişisi… Centilmen, kontrolünü kaybetmeyen, plan ve programlı bir adam. Doğru olanı yapmak için kendini kötü duruma düşürmeyi hatta kötü göstermeyi bir göze alır.  Batıkan ise kendine güvenen, vicdan sahibi bir adam. Sıradan bir tip olmasına rağmen inanılmaz işleri gizlice halletmesiyle öne çıkıyor. Filmin senaryosunu yazan, yöneten ve en önemli karakterlerden birini hatta çift yönlü bir karakteri oynayan Levent Özdemir, rolü için 6 aydan fazla sakal uzatarak hazırlandı. Aslen bir reklamcı. 20 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’nin en önemli reklam yönetmenlerinden ve fotoğrafçılarından biri olan Özdemir, uzun yıllardır kendi iletişim ve reklam hizmetleri ajansının başkanlığını yürütüyor. En büyük hayali olan sinemaya ise Rus’un Oyunu ilemerhabadiyen Özdemir’in şimdiden 3 filminin senaryosu daha hazır ve prodüksiyon için hazırlıklarına başladı. 

Anastasia (Anastasiya Klueva) Serhat Vasbi ile iş yapan ancak onun züppe karakterinden nasibini alan Rus bir iş kadını Anastasia. Başına gelenler ise filmin şifresi gibi… Rusya’nın en sevilen oyuncularından biri olan Anastasiya Klueva, hem tiyatro, hem sinema, hem de tv dünyasında yoğun çalışmalarıyla tanınıyor. 1987 doğumlu oyuncu aynı zamanda tiyatro bölümü mezunu. 

Profesör Vladimir (Leonid Kulagin) Anastasia’nın Rusya’nın en önemli bilim adamlarından olan babası, filmde yaşadığı şok ve bununla başa çıkma çabasıyla önemli bir karakter.  Leonid Kulagin, Rusya’nın en yakışıklı ve sevilen aktörlerinden biriHatta kendisine Rusya’nın Cüneyt Arkın’ı deniliyor. Çok seçici bir actor olan Kulagin, senaryo ve Levent Özdemir’den çok etkilendiği için bu film ekibine katıldığını belirtiyor. 

Zeliha (Nila Fırat) Eğitimini yurtdışında tamamlamış, birden çok dil bilen akıllı bir kadın.  Güzel olmasına rağmen zekasıyla akılda kalan bir karakter. Serhat’ın sekreteri olarak filmin önemli karakterlerinden biri.  Nila Fırat, sektöre sinema ve dizi oyunculuğuyla 2009’da giriş yaptı. Mert Fırat’ın kız kardeşi olan Nila, şan, tenis, binicilik, kürek, latin dansları gibi bir çok hobisiyle de ön plana çıkıyor.

Yusuf (Orkun Öztürk) Filmin en agresif üyesi. Onun için en iyi çözüm sorunu ortadan kaldırmak! Yapılı ve kuvvetli bir adam olması da agresif kişiliğini daha da arttırıyor.  Yusuf karakterine hayat veren Orkun Öztürk ise 1988 doğumlu. Üniversiyte yıllarında temel oyunculuk dersleri almayan başlayan Orkun, ilk olarak özel tiyatrolarda rol almaya başladı. Halen tiyatro çalışmalarına devam eden oyuncu, dizi ve sinema oyunculuğu da yapıyor

Yasmin (Tuğçe Dural) Düzgün fiziği ve kadınsı haliyle her erkeği elde edebilecek bir karakter. Zekası ile hangi durumlarda nasıl davranması gerektiği ve sorunları nasıl çözeceğini çok iyi bilir. Tuğçe Dural, 1990 doğumlu ve 2009 Best Model of Türkiye ikincisiOyunculuk kariyeri için çok heyecanlı olan ve her gün kendini geliştirmek için dersler ve workshoplara katılan Dural, filmde rolünün hakkını veriyor… 

Nergis ( Gülce Dereli)  Başarılı, kendinden emin, kendi cannın istediği gibi davranan özgür ruhlu bir iş kadını. 1989 doğumlu Gülce Dereli’nin oyunculuk alanında ilk işi Rus’un Oyunu… Asıl işi takı tasarımcılığı olan Gülce, oyunculuğu o kadar sevdi ki şimdi kurslar ve derslerle kendini geliştiriyor. Kendi tasarım markası olan Gülce, aynı zamanda aile işi olan madencilikte de yönetim kurulu üyesi olarak hayatına devam ediyor.

Bro (Murat Topalan) Oyunun sürpriz karakterlerinden biri. Filmde kritik sahnelerde Serhat Vaspi’nin karşısına çıkarak her defasında onu şaşırtıyor. Bir çok kişinin plastik cerrah olarak tanıdığı Murat Topalan, Levent Özdemir’in hayalinde çizdiği karaktere tam oturunca rica üzerine kadroya dahil oldu. İlk kez oyunculuk yapan ve 2006 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı içinde, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı olan Topalan, filmed Bro karakterine hayat verdi. 

FİLM MÜZİK

Filmin müzikleri Fani Hodara tarafından hazırlandı. Bir çok uluslararası festival katılan ve ödüller kazanan dünyaca ünlü sanatçı, Rus’un Oyunu için sözü ve bestesi kendisine ait 5 şarkı hazırladı.

Künye

Yapımcı Şirket:Levent Özdemir Pictures

Yönetmen:Levent Özdemir

Yapımcı:Levent Özdemir

Genel Koordinatör:Sara Museri

Senaryo: Levent Özdemir

Oyuncular: Fırat Tanış, Anastasiya Klueva, Leonid Kulagin,Levent Özdemir, Nila Fırat, Gülce Dereli Orkun Öztürk

Görüntü Yönetmeni: Onur Gökçe

Ses: Murat Şenürkmez /Ahmet Teoman Topçu

Kurgu: London Post
Saç Makyaj: Hüseyin Aydın / Tolga Yılmaz

Müzik:Fani Hodara
Halkla İlişkiler: PR Butik

Sosyal Medya: Levent Özdemir İletişim Ajansı

RUS'UN OYUNU

RUS'UN OYUNU RUS'UN OYUNU RUS'UN OYUNU RUS'UN OYUNU RUS'UN OYUNU RUS'UN OYUNU

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz