Anasayfa Film Fragmanı TOZ BEZİ FRAGMANI

TOZ BEZİ FRAGMANI

1017
0

Toz Bezi filminde, İstanbul’un farklı kutupları arasında hayatı anlamaya çalışıp kendilerine yeni yollar çizmeye çalışan iki kadının hikayesi anlatılıyor. İstanbul’da yaşayan Nesrin ve Hatun gündelikçi olarak çalışan iki yakın arkadaştır. Hatun’un tek hayali çalışmaya gittiği semtlerden birinde ev almakken küçük kızıyla birlikte yaşayan Nesrin kocasının neden evi terk ettiğini anlamlandırmaya çalışır. Ahu Öztürk’ün yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Asiye Dinçsoy, Nazan Kesal, Serra Yılmaz, Didem İnselel gibi isimler yer alıyor.

İki gündelikçi kadın, temizliğe gittikleri evlerdeki insanlarla kurdukları ilişki, gündelik çatışmalar, sınıflar arası ayrışma, kendi arkadaşlık – kardeşlikleri ve bu yakın arkadaşlığın hiyerarşisi, hayata tutunma çabası, kadınlık, annelik, temizlik ve yoksulluk… İstanbul’da yaşayan Nesrin ve Hatun gündelikçi olarak çalışan iki yakın arkadaştır. Hatun’un tek hayali çalışmaya gittiği semtlerden birinde ev almakken küçük kızıyla birlikte yaşayan Nesrin kocasının neden evi terk ettiğini anlamlandırmaya çalışır. Şehrin yoksulluğu ve zenginliği arasındaki bir vagonda gelip giderken, hayatı anlamaya ve kendilerine gidecek yollar bulmaya çalışırlar. Ancak sınıfsal çatışmanın bilincine varmadan bunu başarmak hiç de kolay olmayacaktır.

Ahu Öztürk yönetiminde çekilen Türkiye yapımı filmin baş rollerinde Nazan Kesal, Asiye Dinçsoy, Serra Yılmaz, Didem İnselel, Mehmet Özgür, Asel Yalın, Yusuf Ancu, Gökçe Yanardağ oynadı. Görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, kurgusunu Ali Aga, sanat yönetmenliğini Aslı Dadak ve Barış Yıkılmaz, cast yönetmenliğini Ezgi Baltaş gerçekleştirdi.

Yönetmen: Ahu Öztürk
Oyuncular: Nazan Kesal, Asiye Dinçsoy, Serra Yılmaz, Didem İnselel, Mehmet Özgür, Asel Yalın, Yusuf Ancu, Gökçe Yanardağ
Senaryo: Ahu Öztürk
Yapımcılar: Ahu Öztürk, Çiğdem Mater, Nesra Gürbüz
Yardımcı Yönetmen: Ulaş Parlakyıldız
Yürütücü Yapımcı: Kaan Kurbanoğlu
Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz
Kurgu: Ali Aga
Cast Direktörü: Ezgi Baltaş
Sanat Yönetmenleri: Aslı Dadak, Barış Yıkılmaz
Yapımcı Şirket: Ret Film
Türkiye Dağıtımı: Ahu Film

TOZ BEZİ TOZ BEZİTOZ BEZİ TOZ BEZİ TOZ BEZİ TOZ BEZİ TOZ BEZİ TOZ BEZİ TOZ BEZİ

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here