Anasayfa Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

OrtaKoltuk, Nusret Şen tarafından 2015 yılında site ziyaretçilerinin ücret ödemeden film afişlerini görmek, fragmanlarını izlemek, eleştirilerini okumak ve sinema ile ilgili her türlü içeriği bulmaları için kurulmuştur.

OrtaKoltuk, insan odaklıdır. Bizim için herkes eşittir. Sitemiz, film eleştirileri yapmak ve sinema ile ilgili her konuda yazmak isteyen, birikimini değerlendirmek isteyen her yaştan okuyucuya kapısı açıktır.

OrtaKoltuk‘ta yazmak isteyen ziyaretçilerimiz, yazılarını “Telif Hakları” yasasına göre hiçbir yerde yayınlamamış olmaları gerekmektedir.

Editörlerin uygun görmediği yazı, resim ve dökümanlar yayınlanmaz ve sahibine geri iade edilmez.

Editör, yazılarınızda uygun gördüğü yerlere eklemeler, düzeltmeler, kısaltmalar ve değişiklik yapabilir ya da düzeltilmesi gereken yerler için yazarlara tavsiyede bulunabilir.

Bütün yazı ve yorumlar editör onayladıktan sonra yayınlanır. Yazılarınızın yayınlanma tarihini editör belirler.

Yayınlanan tüm yazıların sorumluluğu sahibine aittir.

OrtaKoltuk yazarlığı, gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu nedenle yazarlarımıza ücret ödemesi yapılmaz.

OrtaKoltuk, yapılan her filme emek verildiğini düşünerek, ötelemeden, kötülemeden, incitmeden eleştiri yapar ve yapılmasını ister.

OrtaKoltuk‘ta, sinema ve tiyatro dışında hiçbir yazı ve yoruma yer verilmez. Yazara yapılan kötü niyetli yorumlar yayınlanmaz.

Güzel Türkçemizin, düzgün kullanılması OrtaKoltuk‘un olmazsa olmazıdır. Bu nedenle, yazarlarımızın ve sitemizde yazmak isteyen ziyaretçilerimizin noktalama işaretlerine dikkat etmeleri ve sokak ağzı ile yazmamaları gerekmektedir.

Hayat mücadeledir. Biz rekabet kuralları içerisinde mücadelemizi yaparak en yükseğe çıkmaya çalışacağız. Yükselirken atılacak adımlarda, duraksamayacağız ve her türlü koşulda saygınlığımızı koruyacağız. Yükselmemizi engellemeye çalışanlara karşı dik duracağız, eğilip bükülmeyeceğiz ve engellere hep birlikte göğüs gereceğiz. Bizimle çalışan duygulu, kararlı ve yürekli gönüllü arkadaşların beyinleri, kültürü, bilgisi sayesinde mutlaka hedefe ulaşacağız.