Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar İÇİMDEKİ SES

İÇİMDEKİ SES

2509
0

2014 Türk yapımı,romantik komedi-dram türündeki,90 dakika süreli filmin yönetmen koltuğuna genç yönetmen Çağrı Bayrak oturmuş.Başrolleri ise filmin senaristliğinide üstlenen Engin Günaydın,Leyla Lydia Tuğutlu,Ersin Korkut,Füsun Demirel ve Onur Buldu paylaşmış.İçimdeki ses,bütün oyuncuların katılımı ile basın gösteriminde bizlerle birlikte oldu ve Gala yapmadı.Bunun nedeni ise Gala’ya harcanacak paranın ‘’Çocuklar Gülsün Diye Derneği’’ne bağışlanmış olmasıydı.Bu kararda kimin imzası varsa onları canı gönülden kutluyor ve ‘’helal olsun size’’ diyorum.En önemlisi ise film eleştirmenlerinden filmlerini kaçırmadılar ve basın gösterimi yaptılar.Zaten film iyi ise korkmaya gerek yok.Biz eleştirmenler neyi görüyorsak onu yazıyoruz.Buradan yapımcılara sesleniyor ve biz eleştirmenlerden korkmayın diyorum:)

İÇİM

Son iki senedir komedi oyuncuları,kendi yazdıkları senaryoları beyaz perdeye yansıtmaya devam ediyor.İçimdeki Ses’te o filmlerden birtanesi.Bence,Engin’in bugüne kadar oynadığı en iyi komedi filmi.Bu demek oluyor ki insan,kendi senaryosunda yazdığı karakteri daha iyi canlandırabiliyor.Her insan,bazen kendi kendine konuşur ve bazende içindeki sese ister istemez kulak verir.Çoğu zaman içinizden ‘’-olurmu yahu,o insan bana bakarmı? Beni dinlermi? o çok güzel,ben çirkin veya o zengin ben fakir?’’dediğiniz olmuştur. Çevrenizde,size belli etmesede içten içe kendindini çirkin bulan,özgüvenden yoksun ama entel ve modern gözükmeye devam eden,karşı cinsle doğru dürüst ilişki kuramamış erkekler mutlaka vardır.İşte bu film,tam o içten gelen sese parmak basarken bulunulan entel-dantel durumla dalgasını geçmeyide ihmal etmiyor. Dizilere senaryo yazarak geçimini sağlayan Selim,hiç kız arkadaşı olmamış,yalnız yaşayan,alkolü bir bırakıp bir başlayan,anne baskısını sürekli üzerinde hisseden,yaşamdan tat almayan birisidir.Birgün,spor salonunda göbeğini eritmek için spor yaparken çok güzel bir kızla tanışır.Tesadüfler birbirini kovalar ve Selim,Ayşıl’la çıkmaya başlar.Sonunda,selimin internette yazdığı senaryolardan ve kişiliğinden çok etkilenen Ayşıl,Selim’e ‘’seni seviyorum’’ der.Önce bu duruma alışamayan Selim,daha sonra sevildiğini anlayınca Ayşıl’ı annesi ile tanıştırır.Ayşıl,kendisini selim’in annesine beğendirmeye çalışırken annenin çekim alanına kaptırır kendini.Selim,birsüre sonra Ayşıl’ın git gide annesine benzediğini farkeder ve….

İÇSES

Günümüzde anne baskısını sürekli üzerinde hisseden evlatlar,(ben öyle değilim diyenler olsada) hatırı sayılır çoğunluktadır.Bana göre,İçimdeki Ses’te anne-oğul ilişkisi çok gerçekçi bir biçimde ele alınmış.Günlük yaşamımızda,bir çok insanı sahte yüzümüzle kandırabiliriz ama anneyi asla:)). Film,aman aman bir komedi olmasada Engin Günaydın’ın oyunculuğu ve yan karakterlerdeki Ersin Korkut-Onur Buldu ikilisinin sayesinde kendisini izlettirmeyi başarıyor. Filmin müzikleri,kamerası ve kurgusu gayet başarılı.Engin Günaydın,Ersin Korkut,Füsun Demirel ve Onur Buldu’nun oyunculuklarını çok beğendim. Filmin yolu acık,gişesi bol olsun.

iyi seyirler

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz