Otel Transilvanya 3 : Yaz Tatili

EYVAH, ZİNG OLDUM ! (*)

Serinin 3. filmi olan ”Hotel Transilvanya 3 : Yaz Tatili” 13 Temmuz Cuma günü vizyona giriyor. Yönetmen koltuğuna, 2012 ve 2015 yılında gösterime giren Hotel Transilvanya serisininde yönetmeni olan Genndy Tartakovsky oturmuş. Tartakovsky, serinin son halkasında Dracula ve ekibini otel dışına çıkararak sahne dekorunu başarılı bir şekilde değiştirmiş. Animasyon yönetmenliğinde kendini bir hayli geliştiren Tartakovsky, basına verdiği röportajlarda da, animasyon türünde mütevazi olamayacak kadar iddialı olduğunu altını çizerek vurguluyor. Bana göre de serinin son filmi yönetmeni haklı çıkaracak derecede başarılı. Ben, Dracula ve ailesinin maceralarını izlerken çok eğlendim ve güldüm. 7 yaş üzeri çocukların filmi seveceğini, izlerken eğleneceklerini düşünüyorum.

Eşinin ölümünden sonra otelden dışarı çıkmayan ve kendisini çok yalnız hisseden Kont Dracula iyice bunalıma girmiştir. Bunu farkeden kızı Mavis, babasının sıkıntısını biraz olsun giderebilmek ve aile bağlarını daha güçlendirmek için Bermuda Şeytan Üçgeni’nden kayıp şehir atlantise uzanan bir yaz tatili gezisi planlar. Tüm ekip, otelin kapısına kilidi takıp muhteşem bir yaz tatili için yola çıkar.

Kont Dracula, kızı, oğlu Johnny, torunu Dennis kurtadam Wayne, Wanda go, Frank, Görünmez Adam Griffin, Canavar arkadaşları ve diğer otel çalışanları otel dışına çıkarak neşeli bir gemi tatili yapıyorlar gönüllerince. Eşi öldükten sonra kimseye aşık olamayan Dracula gemi kaptanı Ericka’ya aşık olunca işler değişiyor. Bu arada ezeli düşmanı canavar avcısı Abraham Van Helsing, Draculanın peşini gemide de bırakmaz..

Tartakovsky, otelden çıkıp gemiye geçiş yaptığı filminde görsel şakalara önem verip, sıkı sıkıya tutunuyor. Hayranlık uyandıran komik detaylardan, uçuk fikirler ve görsel şakalardan bahsedip oyun bozanlık yapmak istemiyorum. Eminim izlerken sizinde hoşunuza gidecektir. Ancak; filmin en çok hoşuma giden sahnesinden (spoiler içersede) bahsetmeden geçemeyeceğim.

Filme göre kötü adam Van Helsing, kayıp şehir Atlantis’in Las Vegas’ında tekno müziğe duyarlı dev ahtapot ile Dracula ve arkadaşlarını yok etmeye çalışır. Ama Dracula’nın damadı DJ Johnny, ”-Endişelenmeyin, iyi titreşimlerde var. Bu iş bende” diyerek ”Macarena”yı çalması sonucunda tüm kötüler dahil herkesin macarena dansı yapması şahane ötesi şahane. Bu sahneyi kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim! Yine başka bir sahnede vampirin, farkında olmadan yemek içerisinde sarımsak yemesi sonucu gelişen olaylar öyle komik ki..

Sözün özü : Filmde, Hotel Transilvanya ailesinin tek yürek olarak haraket ederek birbirlerine her konuda yardım etmeleri, sevginin gücünün her şeyi yenebileceği, her zaman iyilik ve dostluğun kazanacağının mesajının eğlendirip güldürerek verilmesi küçük seyirciler için son derece olumlu olmuş. Hotel Transilvanya 3, çok değerli ailelerin, çocukları ile birlikte sıkılmadan izleyecekleri neşeli bir film. Kaçırmayınız! İyi seyirler.

(*) Zing : Aşık olmak

OrtaKoltuk Puanı:

 

 

1 YORUM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz