Oyun Gecesi

OYUN MU DEDİNİZ?

Oyun Gecesi” filmi, başrollerinde Jason Bateman “Max”, Kanadalı oyuncu Rachel McAdams “Annie”, Kyle Chandler “Brooks” , Jesse Plemons “Gary” olarak gördüğümüz ve Mark Perez’in yazıp, John Francis Daley ile Jonathan Goldstein’ın yönettiği 100 dakikalık komedi-aksiyon türündedir.

Jason Bateman “Max” ve Rachel McAdams “Annie” yarışma tutkunu 2 insandır. Bilgi yarışmasında rakip olarak karşı karşıya gelmeleri, aynı zamanda aralarında bir elektriğin olduğunu gösterir. 2 rakip farklı oyunlarla birbirleriyle yarışırken, ilişkileri ilerlemeye başlar ve yine bir yarışma eşliğinde evlenirler.

Evli çiftimiz artık ekip olarak kendi gibi başka çiftlerle yarışmaya başlarlar. Komşuları yeni boşanmış garip hatta korkutucu polis Jesse Plemons “Gary” ise bir türlü oyunlara davet edilmez, buluşmalar ondan gizlice gerçekleştirilir.

Aylar geçtikten sonra çiftimiz bebek sahibi olmaya karar verdiklerinde, gerilim yüzünden baba adayı Jason Bateman “Max” in sağlık sorunları tesbit edilir. Doktorla konuşma sırasında problemin “Max” in abisi Kyle Chandler “Brooks” merkezli olduğu anlaşılır.

“Brooks” bebekliğinden beri “Max” I sürekli yenmektedir. Daha başarılı, daha yetenekli, daha zengindir. Bu sorunun üstesinden gelmeye çalışırken çiftin karşılarına abileri “Brooks” çıkar. Artık o da çiftin yaşadıkları şehre yerleşir. Ve kazandığı parayı ispat etmek için çiftin tüm arkadaşlarına da yeni bir oyun gecesi için yeni aldığı evine davet eder. Çiftimiz ve arkadaşları “Brooks”un evine ulaştıklarında, minik bir sarayla karşılaşırlar, şaşırırlar. Gece boyunca yaşayacaklarına sadece yumuşak bir giriştir, şaşkınlıkları…

“Oyuncu Gecesi” filmi, diğer filmlerde yardımcı rollerde karşımıza çıkan oyuncuların ana rollerde yer aldığı, oldukça komik bir durum komedisi olarak karşımızda. Örnek vermek gerekirse, TV dizisinde “Dexter” olarak tanıdığımız Michael C. Hal “Bulgar” rolünde karşımızda.

Genel çekim şehir görüntülerinde sanki maket üzerinden çekim yapılıyormuş hissi yaratan, rekabetçi karakterleri oldukça komik karakterler olarak gösteren, ayın belki de en başarılı komedi filmi olarak, filmi, ailecek izleyebileceğiniz bir film seçeneği olarak tavsiye ediyorum. Bu nedenle filmi unutmayın derim. Film boyunca ben çok eğlendim ve güldüm. Bu nedenle gitmenizi öneriyorum. İyi seyirler dileğiyle.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz