Brightburn

Brightburn filminde, uzaydan düşen ve süper güçleri olan bir bebeğin büyüdükçe insanları koruyacağına insanlığa karşı tehlike oluşturmaya başlaması hikaye ediliyor.

Çizgi romanlar çağında yaşamak, insanları süper kahramanların var olması fikrine sıcak bakmaya itmiştir. Dünyayı korumak, dünyalıları gözetmek ve adaleti sağlamak için kurgusal bir süper kahramanın ete kemiğe bürünerek aramızda yaşaması fikri pek çok kişi tarafından olumlu karşılanabilir. Bunun en önemli sebebi de, süper güçlü olan bu isimsiz kişinin, dünyayı koruma sorumluluğunu alacağına ve bozulmaz ahlak kuralları ile her zaman doğru tarafta yer alacağına dair çizgi roman dünyasının bizi ikna ettiği gerekçelerdir. Ancak; ya tam tersi olursa? Ya gerçekten uzaydan düşen minik bir bebek bulunur ve çiftçi bir aile tarafından evlat edinilirse? Ama, kim olduğunu bilmese de farklı olduğunun bilincinde olan bu çocuk büyüdükçe bir kahramandan çok düşmana dönüşmeye başlarsa? Süper güçlü olanın karşımızda değil de yanımızda olacağı inancımızı paramparça eden bu senaryoda ne kadar güvende olabiliriz?… Kırsal hayatlarına gökten düşen bir bebeği dahil eden aile, zamanla büyükmekte oldukları çocuğun sandıklarından çok daha fazla kötülük ve güç barındırdığını keşfediyorlar. Ancak nereden geldiklerini bile bilmedikleri bu çocuğu durdurmanın yolu ne olacak?

Senaryosunu Brian Gunn ve Mark Gunn ikilisinin birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna David Yarovesky otururken oyuncu kadrosu Elizabeth Banks, Meredith Hagner, David Denman, Matt Jones, Jennifer Holland, Gregory Alan Williams, Jackson A. Dunn, Steve Agee, Elizabeth Becka, Becky Wahlstrom isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : WARNER BROS TURKEY

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here