Cats

Cats filminde, Jellicles isimli kedi kabilesinin maceraları hikaye ediliyor. Jellicles adlı bir kedi kabilesi, bir gece içerisinde yaşamlarını kökünden değiştirecek olaylara dahil olurlar. Kediler için bir çeşit cennet olan Heaviside isimli bir yer vardır. Heaviside ise yeniden doğuşu simgeler. Kralın görevi de oraya gidecek olan kediyi seçmektir. Ancak Macavity isimli kötü kedi, kralı kaçıracaktır. Olacakları engellemek de diğer kedilere düşer..

Oscar ödüllü yönetmen Tom Hooper, Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran müzikal tiyatrosunu çığır açan bir sinema filmine dönüştürüyor. Lloyd Webber’ın ikonik müziklerinin ve Tony ödüllü koreograf Andy Blankenbuehler rehberliğindeki birinci sınıf dansçıların yer aldığı film, görkemli yapım tasarımı, son teknolojisi ve klasik baleden modern dansa, hip-hop’tan caza, sokak danslarından step dansına kadar çeşitli danslarla müzikali yeni nesil için tekrar hayata geçiriyor.

Filmde ayrıca Robbie Fairchild, Laurie Davidson, yetenekli hip-hop dansçıları Les Twins, ünlü dansçı Mette Towley, Kraliyet Balesi baş dansçısı Steven McRae ve yıldızı yükselen şarkıcı Bluey Robinson rol alıyor.

West End ve Broadway tarihinin en uzun süre sahne alan gösterilerinden biri olan “Cats” müzikal tiyatrosu, dünya prömiyerini 1981 yılında New London tiyatrosunda yapmıştır. 21 yıl boyunca sahne almış ve En İyi Müzikal dalında Olivier ve Evening Standard ödüllerini almıştır. 1983 yılında Broadway yapımı, En İyi Müzikal de dahil olmak üzere yedi Tony ödülü almış ve 18 yıl boyunca sahnede kalmıştır. “Cats” 1981 yılında Londra’daki açılışından bu yana tüm dünyada hiç aralıksız sahne almaya devam etmiştir. Bugüne dek ellinin üzerinde ülkede, on dokuz farklı dilde, 81 milyon izleyiciye ulaşmıştır. Gelmiş geçmiş en başarılı müzikallerden biridir.

Uyarlanan Kitap: Old Possum’s Book of Practical Cats – T.S. Eliot, “Cats” Müzikali – Andrew Lloyd Webber

Yönetmen koltuğuna, senaryosunu Lee Hall ile birlikte yazan Tom Hooper otururken oyuncu kadrosu James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson, Francesca Hayward isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : UIP Türkiye

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz