Dokunma / Hurdacının Kızı

Dokunma / Hurdacının Kızı filminde, Hediye isminde çok fakir bir hurdacının kızının kaymakamlığın desteği ile okuyup öğretmen olduktan sonra kanser olan öğrencisini kurtarma mücadelesi hikaye ediliyor.

Geçimini hurdacılıkla sağlayan ve fakir bir ailenin kızı olan Hediye, ilçe kaymakamının ona sunduğu imkanlarla okuyup başarılı bir öğretmen olur.  Hediye İçine kapanık ve travmaları olan bir kadındır. Öğrencilerinden 9 yaşlarındaki Kader’in rahatsızlanması sonucu onu hastaneye kaldırmak zorunda kalır ve Kader’in kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Yapılan tetkiklerden sonra Kader’in iyileşebilmesi için tek çare  ilik naklidir ve uygun donörün Hediye olduğu ortaya çıkar. Hediye gönüllü olarak donör olmayı kabul eder ama hayat bu ya; Hediye’nin hayatı aldığı bu kararla ikinci kez alt üst olur. Çünkü Kader, Hediye daha çocukken ona tecavüz eden Can’ın kızıdır. Hediye hayatının  ikilemini yaşarken bir karar vermek zorun kalır. Ya kurban edildiği geçmişini bir kenara bırakacak  ya da masum bir çocuğu kendi geçmişine kurban verecektir…

“Hayat koca bir sırdı. Ve bedeller ödenmek için vaktine esir olan mahkumlardı…”“Susanlar, susmak zorunda bırakılanlar… Cesaretiniz umudunuza sadık kalsın!”

Bu film, bir Öğretmenin Yaşadığı gerçek hayat hikayesidir. Yıllardır hem Türkiye’de hem de dünyanın bir çok ülkesinde yaşanan çocuk taciz olaylarına dikkat çekmek ve bu olayların son bulması amacıyla sinemaya uyarlanmış hüzünlü bir hikayedir.

Yönetmen : Hakan Gürtop

Hikaye : Afrikalı Ali

Senaryo : Erdal Babür, Hülya Kılıç 

Görüntü Yönetmeni :

Kurgu :

Müzik :

Oyuncular : Abidin Yerebakan, Fatma Yılmaz , Betül Şahin , Belma Mamati, Ferhat Göçer, Metin Şentürk, Faruk Sofuoğlu, Erkan Petekkaya, Zeynep Su Doğan, Ayşe Serra Doğan, Güray Yılmaz, Sami Çelik, Murat Emre Üstün, Oğuz Han Burak Üstün, Gülsüm Baylık, Tamer Gül, Cenk Sarıkaya, Melih Kurtuluş

Türkiye / Dram /

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz