Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz

Merakla beklenen film müziklerinin yapımını ABBA’dan Benny Andersson gerçekleştirdi. 13 Temmuz Cuma günü piyasaya çıkması planlanan film müziklerinden bir hafta sonra da film vizyona girecek.

MAMMA MIA! filminin merakla beklenen devam filmi 20 Temmuz’da vizyona girecek. Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz filminde Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Julie Walters, Dominic Cooper ve Christine Baranski MAMMA MIA!’daki rollerine geri dönerken Lily James ve Cher yeni katılanlar arasında. Oyuncu kadrosunu Alexa Davies, Josh Dylan, Andy Garcia, Jeremy Irvine, Hugh Skinner ve Jessica Keenan Wynn tamamlıyor.

ABBA’nın şarkılarına dayanan ve tüm zamanların en çok hasılat yapan canlı aksiyon müzikallerinden biri olan MAMMA MIA! filmi 2008’de vizyona girmişti. Filmin müzik albümü Birleşik Krallık’ta 1,5 milyon kopya satmış ve global satışları 7,7 milyonu aşmıştı. Filmin vizyona girmesinin üzerinden neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen popülaritesi hâlâ geçmedi. MAMMA MIA! filmi müzik albümünün internet üzerinde 406 milyon yayını yer alıyor. ABBA, gelmiş geçmiş en başarılı pop gruplarından biri. İsveçli dörtlü tüm dünyada 385 milyondan fazla albüm sattı ve şarkıları internet üzerinden 2,8 milyarın üzerinde yayınlandı.

MAMMA MIA! filminin vizyona girmesi ABBA’nın satışlarının artmasına neden olmuştu ve hitlerinin derlemesinden oluşan ABBA Gold albümleri ilk çıkış tarihinden 16 yıl kadar sonra albüm listelerinden yeniden birinci sıraya yerleşmişti.

Türkiye Dağıtım : UİP TÜRKİYE

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz