Muhteşem Yemek filminde, böcek ilaçlaması yaparak ailesinin geçimini sağlayan sıradan bir adam olan Bill’in günün birinde karısı Joan’ın evdeki böcek ilaçlarıyla kafayı bulduğunu, bağımlı olduğunu öğrenmesi ve Bill’inde ona ayak uydurması sonucu gelişen hayal dünyası hikaye ediliyor.


Sıradan bir yaşam sürdüren Bill isminde bir adam, ailesini geçindirmek için böcek ilaçlama işinde çalışmaktadır. Bir gün karısı Joan’ın evdeki böcek ilaçlarıyla kafayı bulduğunu, bağımlı olduğunu öğrenip onu kurtarmaya çalışacağına Bill’de karısına ayak uydurur ve gözünün önünde başka bir dünyanın kapıları açılır. Artık etrafta dolaşan ve konuşan dev böcekler, karısının onu en yakın arkadaşları Hank ve Martin ile aldattığını kulağına fısıldayan ayaklı daktilo makineleri bu yeni gerçekliğin standartlarıdır. Bill, kafasına koyduğu bir içki şişesini vurmak isterken karısını öldürür. İçine daldığı bu hayal dünyası ona çok şeye mal olur…

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan David Cronenberg otururken oyuncu kadrosu Peter Weller, Ian Holm, Judy Davis, Julian Sands, Roy Scheider, Monique Mercure, Nicholas Campbell, Robert Silverman isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü Yönetmeni : Peter Suschitzky / Kurgu : Ronald Sanders

Müzik : Ornette Coleman, Howard Shore

Türkiye Dağıtım : Başka Sinema

İLEMuhteşem Yemek
KAYNAKMuhteşem Yemek
Önceki yazıKazı / The Dig
Sonraki yazıAzap / Relic

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz