Hayatımın Yolculuğu / A Walk In The Woods

Robert Redford ve Nick Nolte gibi iki büyük oyuncuyu bir araya getiren, basit bir film “Hayatımın Yolculuğu

Awalkinthewoods1

Film bir kitap uyarlaması, 1998 yılında yazılan Bill Bryson’ın gezi kitabından yapılan bir film. Öyküsü, basit bir anlatımla 20 yıl aradan sonra İngiltere’den, evine dönen, biraz asosyal, artık yaşlı olduğunu bilen ama kabul etmeyen gezi kitapları yazarı Bill Bryson, 3540 km’lik Appalachian Parkurunda yürüyüşe çıkmaya karar verir. Hiç bir tecrübesi yoktur. İngiliz karısı, Catherine Bryson (Emma Thompson) tek şartla izin verir, bu uzun yürüyüşe tek başına çıkmaması şartıyla…

awalkinthewoods2

Bill Bryson kendine eşlik etmesi için arkadaşlarını aramaya başlar, yürüyüşü ve ortaklık teklifini kimse kabul etmez. Ve birgün aslında aramadığı, çok uzun yıllar önce birlikte Avrupa seyahatına çıkmış olan, Stephen Katz (Nick Nolte) arar ve bu uzun yürüyüşe katılabileceğini söyler. Ve macera başlar. Birbirine hiç benzemeyen ve aslında hiç bir ilişkileri olmayan iki yaşlı adam çok uzun bir yürüyüşe başlarlar.

awalkinthewoods3

Aynı zamanda filmin yapımcısı olan Robert Redford, 2008 yılında eğer ölmeseydi, Paul Newman’la birlikte üçüncü ortak filmi olarak, bu filmde çalışmak istediğini belirtiyor, filmle ilgili yaptığı röportajlarda.

Filmin ağırlığı, doğal olarak iki büyük oyuncunun yaptıkları aslında bitirme olasılıkları olmayan bu uzun yürüyüşte, film türü olarak geçen komedi de bu bölümde ortaya çıkıyor. İki yaşlı adamın etrafından geçen gençlere tepkisi, kendi fiziksel yetersizlikleri, aslında rahatça evlerinde olmak isterlerken katlandıkları gibi durumlar.

 

BoxOffice verilerine göre 22 Milyon Dolarlık maliyete sahip bir film olan A Walk in The Woods, ABD de 29 ve diğer ülkelerde 33 Milyon Dolarlık hasılat gelirine ulaşmış. Sakin, yavaş ilerleyen, pek güçlü olay örgüsü olmayan, geçmişte uzun yıllar önce çok güzel filmlerini izlediğimiz oyuncuları tekrar görmek isterseniz, izlemekten hoşlanacağınız bir film, vizyonda.

Film notum:
İLEHayatımın Yolculuğu
KAYNAKHayatımın Yolculuğu
Önceki yazıKRAL İÇİN HOLOGRAM FRAGMANI
Sonraki yazıSİCCİN 3 : CÜRMÜ AŞK FRAGMANI

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz