Arapsaçı

Erkin Koray’ın unutulmaz şarkılarından “Arapsaçı” şarkısının yeni düzenlemesi eşliğinde güzel bir komedi filmi, Arapsaçı.

Yönetmen ve Senaryo : Ömer Faruk Yardımcı / Yapımcı : Dorukhan Acar / Oyuncu kadrosu : Şinasi Yurtsever, Sabahattin Yakut, Hakan Meriçliler, Ayhan Taş, Burak Satıbol,Mehmet Cihan Ercan, Füsun Demirel, Köksal Engür, Açelya Topaloğlu. / Süre : 97 Dk.

Filmin oyuncu kadrosu, yıldız başrol oyuncu olmamasına rağmen çok kaliteli. Konusuna bakıldığında neden yıldız oyuncuya ihtiyaç duyulmadığını anlıyoruz. Çünkü film, karakterlere odaklanmış bir film değil, 15 milyon kazanmış bir loto kuponunu ve o kuponun taşındığı ünlü eski oyuncuya ait montun maceraları.

Arapsaçı, senaryosunda aksaklıklar ve başlangıç evreninin kurulması sırasında yönetmen komutları ve oyunculuklarla kurulan evrende kimi kabullenme sorunları yaşamasına rağmen, ikinci yarısı türüne uygun kalitede kahkahalar eşliğinde izlenen iyi bir film.

Filmdeki Başkomiser Turgay rolünü oynayan Burak Satıbol ve Komiser İlhan rolünü oynayan Güray Özcan ikilisi, her sahneye geldiğinde seyirciden olumlu tepki alacak kalitede. Bu ikili birlikte ikili olarak yeni filmler yapmalı diye düşündüm.

İkili olarak baktığımızda asıl ününü Gülse Birsel dizilerinden elde etmiş, eski ünlü oyuncu Orhan rolüyle, Hakan Meriçliler ile meraklı komşu kızı Ayşen rolüyle Açelya Topaloğlu’da çok başarılı bir komedi ikilisi olarak karşımızda.

Yan öykü olarak ilerleyen minibüs sahibi iki kardeş ve onların aileleri bölümünde unutkan dede rolüyle Köksal Engür’de yılların iyi oyuncusu olarak kalmanın tesadüf olmadığını kanıtlıyor. Hafta sonu film tercihiniz komedi türü ise bu filmi kaçırmayın derim. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz