Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar ENTRİKA

ENTRİKA

2959
0

Bu hafta sinemalarda gösterilmeye başlanan 2011 ABD yapımı ENTRİKA, 105 dakika süreli,gerilim-dram-politika türündeki filmin yönetmen koltuğuna filmin senaryosuna da imza atan Nicholas Jaracki oturmuş.Filmin başrollerini ise Richard Gere,Susan Sarandon,Tim Roth,Brit Marting,Laetitia Casta,Nate Parker ve Bruce Altman paylaşmış.Filmin tamamı New York’ta çekilmiş.Filmdeki başrol için önce Al Pacino düşünülmüş.Al Pacino rolü kabul etmeyince Richard Gere’ye teklif yapılmış.

ENTRİKAENTRİKA

     Film,sıkılmadan çok rahat izlense de ileriki zamanlarda akılda kalacak,hatırlanacak bir film değil.Anlatılan hikayede öyle”-vay bee!!” diyeceğimiz sürprizlerde yok.Filmde,ABD’nin ekonomik durumuna da vurgu yapılıyor.Holding sahibi zengin bir adam neden iflas durumuna düşer? Torun torba sahibi bu zengin adam,mutlu bir evliliği varken neden kendinden yaşça çok küçük kızı yaşındaki bir bayanla ‘aşk’ ilişkisi yaşar?İlişki yaşadığı bayanla trafik kazası geçiren Miller,kızın öldüğünü görünce neden kaza yerinden kaçar?Neden işin doğrusunu anlatmak varken dolambaçlı yollara sapar? Peki ailesi bu ilişkiyi öğrenirse ailesi bu durumu nasıl kabullenecek? İflasa giden şirket,bu kötü durumdan kurtulabilecek mi? Filmde tüm bu sorulara yanıt aranıyor ve finale doğru düğümler birer birer çözülüyor.

ENTRİKA

   Oyunculuklara gelirsek,Richard Gere bu filmle oyunculuğunun zirvesine çıkmış.Bu filmdeki oyunu ile Oscar’a uzanabilir diye düşünüyorum.Kendisine eşlik eden Susan Sarandon’da canlandırdığı rolde çok çok iyi.Ben filmde esas dedektif Michael rolünü canlandıran Tim Roth’a ayrı bir parantez açmak istiyorum.Müthiş bir yetenek,müthiş bir oyun gücü,müthiş bir kendine güven ve rahatlık.Sadece Tim Roth’u izlemek için bile bu filme gidilir diyorum ben.Bu oyunculuk şölenini kaçırmayın lütfen.

ENTRİKA

     FİLMİN KONUSU : Miller Holding’in sahibi Robert Miller,eşi,çocukları ve torunları ile birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir.Miller,işinden ve evinden ayrı olduğu zamanlarda genç Fransız bir ressamla ilişki yaşamaktadır.Genç kıza,şirketin parası ile ev almış ve bütün giderlerini karşılamaktadır.Genç kız,birgün Miller’a kendisi ile daha fazla ilgilenmesini,beraber uyumak ve uyanmak istediğini söyler.Kızı kıramayan Miller,araçlarına binerler ve Miller’ın yazlıklarına gitmek için yola çıkarlar.Miller,aşırı yorgunluk ve uykusuzluk nedeni ile kaza yapar.Kazada genç kız ölür.Genç kızı olay yerinde bırakarak kaçar.Bir telefon kulubesinden telefon açarak çok güvendiği zenci bir gençten ve bütün sırlarını bilen yaşlı Syd’den yardım ister.Ancak dedektif Michael peşini bırakmamakta kararlıdır.Bakalım Miller bu işten yakasını kurtarabilecekmidir?İzleyelim ve görelim.

ENTRİKA

Film notum:
                 

İYİ SEYİRLER

Önceki yazıDÜŞLER DİYARI
Sonraki yazıKARAOĞLAN

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz