Warner Bross’a bağlı DC Comics ile Walt Disney’in sahibi olduğu Marwell Comics arasında rekabetin yeni bir ürünü: Suicide Squad / Gerçek Kötüler, aynı isimde 1959 yılında ilk kez yayınlanan çizgi roman referans alınarak David Ayer tarafından senaryolaştırılıp, yönetilen 123 dakikalık aksiyon filmi.

GerçekKötüler3

Filmin başarılı oyuncu listesi ve karakterler şöyle sıralanmış; Deadshot (Batman’in rakibi, Will Smith tarafından canlandırılıyor), Joker (Jared Letto), Harley Quin (Jokerin sevgilisi, Margot Robbie ), El Diablo (Jay Hernandez tarafından canlandırılan, ateşi kontrol edebilen karakter), Kaptan Boomerang (Jai Courtney tarafından canlandırılan bir hırsız),  Killer Croc (Yine Batman serisinde karşımıza çıkmış olan yeraltında yaşayan bir canavar, Adewale Akinnuoye-Agbaje), Slipknot (Adam Beach, paralı asker).  Eski bir stratejist olan Albay Rick Flag (Joel Kinnaman) kumandasında hareket edecek bu takım yola çıkar çıkmaz karşısında büyücülük marifetlerine sahip başka bir süper kötü olan Dr. June Moone (Cara Delevinge)’u bulacaktır.

GerçekKötüler2

Filmin konusu kısaca şöyle: Özel bir hapishanede tutulan anti-kahramanlar, dünyanın karşılaştığı büyük tehlike ve Süperman’in devre dışı kalması nedeniyle de, Amanda Waller’ın (Viola Davis) çılgınca bir projesi ile cezalarında indirim karşılığında dışarı çıkma teklifiyle karşılaşırlar. Anti-kahramanların kaçmalarına engel olmak için de, her birinin boynuna eğer kaçmaya kalkarlarsa patlatılmak için minik bombalar yerleştirilir ve macera başlar. Eğer başarısız olurlarsa, anti-kahramanlar hapishaneden kaçmış olarak kamuoyuna duyurulacaklar, kaçarlarsa öldürülecekler, tehlikeyi bitirmek için mücadele ederlerse ve başarılı olurlarsa sadece cezalarından indirip yapılacaktır. Ancak, mücadele başladığında anti-kahramanlar yavaş yavaş başta ABD olmak üzere, dünyayı kurtarmak için tüm güçlerini ortaya koyarak kahramanlaşmaya başlarlar. Film bu mücadelenin üstüne kurulmuştur.

GerçekKötüler4

Benzeri filmlerde görülen sorunlar, sayısı fazla karakterlerin dengeli olarak tanıtılması, mücadele içinde karakterlerin ne oranda yer alacağı, önemi, öncelikleri, avantaj ve dezavantajları, mücadele içinde yer verilecek olan komedi düzeyi gibi sorunlar bu filmde de karşımıza çıkıyor. Ancak, film teknik olarak mükemmel bir düzeyde, kurgu ritmi, müzik kullanımı, özel efektlere tek bir olumsuz özellik yüklemek mümkün değil. Film iki saatin üstünde olmasına rağmen süreyi farkedemeden filmi bitiriyoruz.

GerçekKötüler5

Çizgi romanlardan yapılan film uyarlamalarından hoşlanıyorsanız, mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Film notum:

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here