Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar HAYAT SANA GÜZEL

HAYAT SANA GÜZEL

2346
0

2014 Türk yapımı, komedi türündeki ,90 dakika süreli Hayat Sana Güzel filminin yönetmen koltuğuna oturmuş. Başrolleri ise Şevket Çoruh, Hande Katipoğlu, Timur Acar, Tuba Ünsal, Hakan Bilgin, Dilber Ay, Burak Sağyaşar, Cezmi Baskın, Gökçe Özyol ve Arif Erkin Güzelbeyoğlu paylaşmış.

Filmi, Maslak Tim Show Center’da izledim. Daha öncede defalarca belirttiğim üzere bu mekan film galaları için kesinlikle uygun bir yer değil. Yapımcılardan lütfen, rica ediyorum film galalarınızı burada yapmayınız. Ve ayrıca “Erler Film” o kadar seçkin kişiyi galaya davet ediyor ve insanlara su bile ikram etmiyor. Bu durum bana çok tuhaf geldi doğrusu ve çok yadırgadım. Ben bu durumu Erler Film’in 10 senedir film çekmemesine bağlıyorum. Eee bu kadar yıl film çekmezsen bu tür incelikleri unutursun tabiki :)) Neyse.. Erler Filme inceden bir ‘yuhhh’ çekip konumuza dönüyorum 🙂

HAYAT

Komedi filmi çekmek hakikaten zor bir iş, herkesi güldüremezsiniz. Size komik gelen espri diğer izleyiciyi güldürmez, daha da önemlisi her oyuncudan komedyen olmaz. Ama Şevket Çoruh, kalın yapısına rağmen bu işi kıvırmış, helal olsun 🙂 Bence, bunda Şevket’in komedyenlerin içinde büyümesinin etki ve katkısı oldukça fazla. Hande ise bence iyi bir kadın komedyen ve bu filmde de çok başarılı bir kompozisyon çizmiş. Kendisini yürekten kutluyorum 🙂 Filmde, Hande ile Şevket’in paslaşmaları çok iyi. Zaten paslaşmayı yapamasalardı film çekilmez olurdu. Bunda yönetmen Murat Şeker’in yönetimininde etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü, yönetmen Murat Şeker, eski yeçilçam tadını günümüz modern sinema ile harmanlayabilen ender yeteneklerden birtanesi. Filmin, ilk 15 dakikası eyvah bu yavan bir film dedirtiyor. Ancak daha sonra seyirciyi avucunun içine alıyor ve absürd komedinin inceliklerini sergileyerek gülme krizine sokuyor.

ŞEV

Bu filme, sadece basit bir komedi olarak bakmamak gerekir çünkü bu komedinin bir konusu var ve filmde her insanın başına gelecek bir hikaye anlatılıyor. Hayat Sana Güzel’in tek hatası Dilber Ay… Dilber Ay hanım bence bu film için gereksiz bir karakter olmuş yani olmasada olurmuş. Dilber Ay’a ettirilen gereksiz, tatsız, mide bulandırıcı küfürler hangi kıvrak zekanın ürünü acaba?? Hangi anne evladına karşı bu kadar küfürbaz olabilir ki!! Filmin diğer oyuncularıda filme katkı sağlayabilmek için ellerinden geleni fazlasıyla yapmışlar. Ellerine, yüreklerine sağlık 🙂

Anadoludan gelip, bir şekilde inşaat şirketleri devi olan ve yanlış anlama sonucunda iki aylık ömrü kaldığını öğrenen cimri-hastalık hastası iş adamı Azmi Yapıcı’nın yakınlarından helallik almak için verdiği uğraşların komik bir şekilde anlatıldığı Hayat Sana Güzel filmini sizlere ısrarla tavsiye ediyorum.

OrtaKoltuk Puanı:

    İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz