İstif / Hoard

Farklı duyguları peş peşe hissedebileceğiniz sıcak, samimi bir film. Yönetmen Luna Carmoon, kendi anılarından referans alarak filmi gerçekleştirmiş, mutlaka izlenmeli.

OrtaKoltuk Puanı:

 

Kimi zaman izlediğiniz film sizi uzaklara götürür, gülümseme ile hüzün bir araya gelir. Ya da izlediğiniz karakterler gibi insanlar ararsınız etrafınızda, ‘İstif’ filmi tam da böyle şeyleri düşündüren bir film.

Zihinsel sorunu olan anne ve küçük kızı, çöplerden bulduklarını eve taşıyan, o nedenle çöp evde yaşamaya çalışan küçük bir aile, kendi dünyalarında yaşayan ve çok da mutlu bir hayat yaşayan anne-kız bir gece annenin çöp yığını altında kalıp yaralanması nedeniyle 7 yaşındaki küçük kız Marla koruyucu anneye verilir ve devam eden yıllar içinde annesine tekrar kavuşamaz. Postacı elindeki kutuyu Marla’ya teslim edip, annesinin külleri olduğunu söylediğinde, Marla tekrar çocukluğuna döner ve o sırada aynı evde yetişmiş, çöpçülük yapan Pete ile beraber tıpkı çocukluğunda yaptığı gibi çılgın, mutlu fakat gerçeklikle ilişkisi kesik, tıpkı annesi gibi bir karaktere dönüşür.

Farklı duyguları peş peşe hissedebileceğiniz sıcak, samimi bir film ‘İstif’, filmin yönetmeni Luna Carmoon’a göre kendi anılarından referans alarak filmi gerçekleştirmiş, mutlaka izlenmeli.

ALDIĞI ÖDÜLLER

2024 İstanbul Genç Usta Ödülü (Nespresso Genç Jürisi tarafından)

2023 Venedik Eleştirmenler Haftası En İyi Yönetmen & Senarist–40 Yaş Altı

Auteur Ödülü–Eleştirmenler Haftası, En Yenilikçi Film, Mansiyon (S. Lightfoot)

2023 Atina En İyi Senaryo 2023 Molodist (Kiev) Özel Jüri Diploması

2024 Vilnius Mansiyon (Saura Lightfoot Leon)

 

Yönetmen / Senaryo : Luna Carmoon

Görüntü Yönetmeni : Nanu Segal

Kurgu : Rachel Durance

Özgün Müzik : Jim Williams

Oyuncular : Saura Lightfoot Leon, Joseph Quinn, Hayley Squires, Lily-Beau Leach, Deba Hekmat, Samantha Spiro, Cathy Tyson

İngiltere / Dram / 126 Dk.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz