Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KOD 999

KOD 999

913
0

Kod 999 filminin yönetmen koltuğuna, 1961 Avustralya doğumlu ”To Have & To Hold(1996), Yaşayan Ölülerin Hayaletleri(1998), Kanlı Teklif(2005), Yol(2009) ve Kanunsuzlar(2012)” filmlerinden tanıdığımız John Hillcoat oturmuş. Yönetmenin çektiği filmlerinden de anlaşılacağı üzere hepsi farklı konulara sahip ve hepsinde de köşeye sıkışmış, kurtulmak için çıkış arayan erkeklerin hikayesi anlatılıyor. John, bu filminde de karanlık yeraltı dünyası tarafından çıkmaza sokulmuş polislerin hikayesini anlatıyor. Kod 999’da, bir şekilde pisliğe bulaşan polisler, mafyanın elinden kurtulmaya çalıştıkça bitmek bilmeyen istekler nedeniyle dahada çok pisliğe batıyorlar. Önce özet: 5 Kişi, Atlanta’da bir bankanın gizli kasasında saklı olan belgeleri çalıp izlerini kaybettirirler. Hırsız çetesinin ikisi polistir. Bu belgeler, hapiste bulunan Rus mafya liderini ilgilendiren bilgilerle doludur. Bu belgeler yok edildikçe, mafya liderinin dışarı çıkması da kolaylaşacaktır. Hapisteki mafya liderinin eli ayağı, dışarıdaki karısı Irina Viaslov(Kate Winslet) dur. Oldukça acımasız olan patroniçe Irina, çete elemanı polis Michael Atwood ‘un(Chiwetel Ejiofor) baldızıdır. Michael, sırf oğlunu görebilmek ve elinden kurtarabilmek için Irina ne derse yapar. Irina, çeteye gizli bir belgeyi daha çalmaları için son bir görev verir. Ancak işler artık o kadar kolay olmayacaktır..

KOD 999

Filmdeki bütün karakterlerin bir sorunu var, herkes başka bir dertten muzdarip. İyi polis-kötü polis, kötü insanlar-iyi insanlar Amerikan filmlerinin genel hikayesi. Bu tür filmler çok sık yapılıyor Hollywood’da. Bir süre sonrada sıkıyor insanı. Baştan sonunun ne olacağını kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Acemi polis Chris(Casey Affleck) ve onu korumaya çalışan uyuşturucu bağımlısı amcası polis şefi Jeffrey(Woody Harrelson) filmin iyi adamları. Düşünün iyi polis bile uyuşturucu müptelası! Bu film, Amerika’nın pisliğe batmış polislerini ve arka sokaklarını gözler önüne sererken çok karakterli bir konuyu öne çıkaramıyor ne yazık ki. Bütün suç filmlerinde olduğu gibi bol bol mermi ve kan var sadece. Oyunculuklar ise oldukça vasat. Öne çıkan iyi bir oyuncu yok. Kısacası Kod 999 size tavsiye edeceğim iyi bir film değil. Bu nedenle de uzun uzun çok fazla detay yazmaya gerek duymuyorum.

KOD 999

Sözün özü: Defalarca sinemaya malzeme olmuş suç filmlerini, pisliğe bulaşmış polis karakterlerinin çırpınışlarını yeniden izlemek istiyorsanız, bu tür konular sizi heyecanlandırıyorsa o zaman bu film size göre:) İyi seyirler.

KOD 999

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz