Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KÖTÜ KOMŞULAR 2 (NEIGHBOURS 2)

KÖTÜ KOMŞULAR 2 (NEIGHBOURS 2)

750
0

 

İlki 2014 yılında çekilen ‘Kötü Komşular 2’ vizyona girdi. Yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Nicholas Stoller üstlenmiş. Yazar kadrosu da aynı kalan filmin ikincisi ilkine nazaran çok daha eğlenceli. Film, 1 saat 32 dakika sürüyor.

KÖTÜ KOMŞULAR

Seth Rogen, Rose Byrne, Zac Efron, Ike Barinholtz, Carla Gallo ve Christopher Mintz-Plasse ilk filmdeki rollerini sürdürüyor. Bu isimlere Chloë Grace Moretz, Selena Gomez, Kiersey Clemons ve Lisa Kudrow eklenmiş.

KÖTÜ KOMŞULAR 2

 

Kötü Komşular filmi üniversite kulübünün başkanı olan Ted ile Kelly ve Mac arasındaki kuşak farkını konu alıyordu. Kelly ve Mac yeni doğan bebekleriyle sakin ve huzurlu bir hayat sürerlerken yan eve taşınan Ted (Zac Efron) ve üniversitede kurmuş oldukları ve hedefi büyük partiler planlamak olan kardeşlikle aralarında geçen sürtüşmeler filmin konusunu oluşturuyordu. İlk film 18 milyon dolarak çekildi, 270 milyon dolar hasılat yaptı. Haliyle ikincisinin çekilmesi kaçınılmaz oldu.

maxresdefault (2) İkinci filmde ise Ted ve arkadaşlarının üniversite hayatı biter. Ardından tüm arkadaşları bir yerlere gelmiş ve kendilerine bir hayat kurmuşlardır. En yakın arkadaşı bile evlilik sürecine girmiş, artık Ted’le yaşayamacaklarını söylemektedir. Ted ise hala aynı kalmıştır. Ne bir iş kurabilmiştir ne de geçen yıllar Ted’i büyütmüştür. Birinci filmin sonunda Kelly ve Mac’in onu hapse attırmış olmalarını ise hala sindirememiştir. Yan daireye taşınıp kendi kız partilerini organize etmek isteyen kız öğrencilerle tanışan Ted, bunu bir intikam yolu olarak görecek ve onların akıl hocalığını üstlenecektir. İşler hiç de umduğu gibi gitmez ve kızlar bir süre sonra onu aralarından atarlar, çünkü ne kadar büyümemiş de olsa Ted, artık olgun olması gereken bir yaştadır ve kızların çılgınca davranışlarına engel olmak ister.

hqdefault Kızlar ‘Kappa Nu’ adında bir kardeşlik kurarlar ve erkeklerden çok daha kötüdürler. Mac, Kelly ve Ted’in kardeşlikle başa çıkma hikayesini konu alan ikinci film yine izleyicileri memnun edecek bir sonla biter.

KÖTÜ KOMŞULAR

 

Kullanılan espriler ve sahneler çok keyifli olsa da uyuşturucu madde kullanımının özendirildiğini söylemek gerekiyor. Doğru aile imajı çizen ve iki çocuk sahibi olan Mac Kelly çiftinin uyuşturucu madde kullanımını normalleştirmesi biraz rahatsız edici duruyor.

KÖTÜ KOMŞULAR 2

Film notum:

 

Filmin notu 6.4

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here