Louis Vain filminde, 1860- 1939 yılları arasında yaşamış olan ve çizdiği büyük gözlü kediler ile tanınan İngiliz ressam Louis Wain‘in yaşamı hikaye ediliyor.

Hikayede, Wain’in okul hayatı, kariyeri, evlilik yaşantısı gibi yaşamının önemli anları anlatılıyor. 10 yaşına kadar ailesi tarafından okula gönderilmeyen ve sıktıntlı bir okul yaşamı geçiren Wain’in, West London School of Art’a girmesi ile yaşamı değişiyor. Sanatı hayatının odağı haline getiren ünlü ressam, 23 yaşına geldiğinde kendisinden 10 yaş büyük olan Emily ile evleniyor ama mutlulukları uzun sürmüyor. Louis Vain, evliliklerinin 3. yılında eşi Emily’i meme kanseri yüzünden kaybedince çizimlerine yoğunlaşıp, takıntı haline getirdiği kedileri eserlerine yansıtmaya başlıyor..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu Simon Stephenson ile birlikte yazan Will Sharpe otururken oyuncu kadrosu Claire Foy, Benedict Cumberbatch, Andrea Riseborough, Toby Jones, Stacy Martin, Hayley Squires, Aimee Lou Wood, Adeel Akhtar isimlerinden oluşturulmuş.

ortakoltuk.com

Türkiye Dağıtım : CJ Entertainment Turkey

ortakoltuk.com

İLELouis Vain
KAYNAKLouis Vain
Önceki yazıGerçek Kahraman / Free Guy
Sonraki yazıEn İyi Mutlu Son / Happiest Season

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz