Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar OYUN “Nerve”

OYUN “Nerve”

2388
0

OYUN  (NERVE)

Yönetmen koltuğunda Henry Joost ve Ariel Schulman ikilisinin bulunduğu, gerilim ve aksiyon dolu 96 dakikalık bu filmi izlemek cesaret gerektirir.

Nerve1

Baş rollerinde Emma Roberts (“American Horror Story,” Bu Nasıl Aile!), Dave Franco (Kötü Komşular, Sihirbazlar Çetesi), Emily Meade (“The Leftovers,” That Awkward Moment), Miles Heizer (“Çılgın Aile,” The Stanford PrisonExperiment), Colson Baker (Beyond the Lights, Punk’s Dead: SLC Punk 2) ve Juliette Lewis (“Wayward Pines,” August: Osage County)‘in bulunduğu Oyun filmi New York sokaklarında geçiyor. Daha büyük riskler alarak daha büyük miktarda para kazanmak ve 1. Olmak için çabalayan oyuncular ile sonradan farkedeceğimiz üzere, alınacak riskleri belirleyen sözüm ona anonim izleyicilerin oynadığı ‘Nerve’ adlı bu çevrim içi oyunun yaratacağı gergin dakikalar içersinde kendinizi adeta oyunun içinde gibi hissedeceksiniz.

Nerve2

Yapımcılığını Allison Shearmur (Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Aşk ve Gurur ve Zombiler), ve Anthony Katagas (12 Yıllık Esaret, İşimiz İş) ‘ın üstlendiği ve yapım yönetmenliğini ise Jeanne Ryan ‘ın yaptığı ‘OYUN’, hiçbir aksiyon sahnesinden kaçmamış ve çoğu aksiyon filmlerinin aksine, benzerine rastlanması güç sahnelerin yer aldığı bir proje olmuştur. Gerilim sahnelerinde kullandıkları ögeler ve olay örgüsü, günümüz gençlerinin de içinde bulunduğu ve yaşadığı birçok olayla paralel olduğundan sizi hikayenin içine nasıl çektiğini henüz siz anlamadan, ORTA KOLTUK’unuzda gerilmeye başladığınızı hissedeceksiniz.

Nerve3

Filmi özetlemek gerekirse, utangaç ta olsa fotoğrafçılık yapan lise son sınıf öğrencimiz Venüs “Vee” Delmonico (Emma Roberts) en yakın arkadaşı Sydney (Emily Meade) tarafından küçük düşürülmesi sonucu, internet üzerinden canlı yayın yapan, adrenalin dolu bir yarışma olan Oyun’a düşünmeden kayıt olur. Sydney ve Ve kendilerine verilen görevleri yerine getirdikleri bu çevrim içi oyunda popülerliklerini artırdıklarının farkındalardır ancak başlarına geleceklerden henüz haberdar değildirler. Ve gizemli Ian ile partner olmuştur ve aralarındaki anlık kimya uyumu onları Oyun’un yıldızı ve seyircilerin favorisi haline getirmiştir.

Nerve4

Gece zorlaşmaya başladıkça, Ve uzun süreli arkadaşlarına yabancılaşır ve hayatını para ve şöhret için, geçmişini dahi bilmediği yakışıklı ve çılgın Ian için riske atar ancak çok geçmeden gerçekleri öğrenecek ve gerçek arkadaşlarının kimler olduğunun farkına varacaktır. Kontrol edilemez bir hızda gelişen bu çevrimi ‘Oyun’ için söylenmesi gereken bir şey varsa o da ilerleyen dakikalarda paranın yerini yaşamlarının aldığını söylemek doğru olur.

Nerve7

Gerilim macera film tutkunları için, iyi seyirler.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz