Şarkını Söyle / Sing 2

Şahane müzikler, göz alıcı görsellik…

İlk filmde olduğu gibi ikinci filmin de senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Garth Jennings üstlenmiş. İlk filmde, bir zamanlar çok başarılı bir tiyatrodan sorumlu olan yapımcı koala Buster zor zamanlar geçirirken işlerini düzeltmek için şarkı yarışması düzenlemiş ve sonunda istediği başarıyı yakalamıştı. Şarkını Söyle 2‘de koala Buster ve sevimli hayvan arkadaşlarının maceraları kaldığı yerden devam ediyor.

Koala Buster, NewMoon  tiyatrosunda verdiği başarılı bir müzikalin ardından bugüne kadarki en göz kamaştırıcı sahne şovunu tüm dünyayaya izletmek ister. Bu iş için en uygun yer acımasız kurt Jimmy Crystal’in sahibi olduğu Crystal Tower Tiyatrosu dur. Ancak, çok zor beğenen Jimmy’i ikna etmek zordur. Jimmy, müzik ikonu, eski ünlü rock sanatçı, CLay Calloway hayranıdır. Buster, Jimmy’e CLay Calloway’u tanıdığını, müzikal de yer alacağını söyleyince işi alır. Ancak, Buster CLay Calloway’u tanımamaktadır. Bu nedenle, ünlü sanatçı CLay Calloway’u bulup müzikalde yer alması için ikna etmek zorundadır ve bunun için zamanı çok azdır. Buster, bezgin anne domuz Rosita, rockçı oklu kirpi Ash, samimi goril Johnny, utangaç fil Meena ve olağanüstü domuz provokatörü Gunter ile bu işin altından kalkabilecek midir?

Film oldukça basit, tahmin edilebilir, sürpriz barındırmayan bir konuya sahip. Ana karakterlerle ilgili derinlikli bilgide yok. Bu dezavantajına rağmen hikayenin içine serpiştirilen, izleyeni yerinde oynatan, bazen duygulandıran müzikler, sevimli kahramanlar ve göz alıcı görsel efektleri sayesinde dezavantaj avantaja dönüşüyor. Ben filmi sevdim ve izlerken çok eğlendim.

Şarkını Söyle 2 için özel olarak bestelenen Your Song Saved My Life‘ı (Senin Şarkın Hayatımı Kurtardı) çok beğendim. Diğer şarkılar “Aradığımı Hâlâ Bulamadım”, “Sokakların Adının Olmadığı Yer”, “Çıkamadığın Bir Anda Takılıp Kaldım” besteleri de oldukça iyi. Filmde seslendirilen ”Let’s Go Crazy”, ”Goodbye Yellow Brick Road”, ”Holes”, ”Bad Guy”, ”Cake by the Ocean”, ”Who’s That Girl”, ”Señorita”, ”Could Have Been Me”, ”Girl on Fire”, ”I Say a Little Prayer” şarkıları da kulağa hoş gelen besteler.

Hayal etmek, yarı yarıya başarmak demektir…

Filmin hem orijinalini hem de Türkçe dublajlısını izledim. İnanın bana biz dublaj da çok iyiyiz. İddialı söylüyorum orijinal seslendirme bizim kadar başarılı değil. Filmi ister Türkçe dublajlı, ister dublajsız izleyin ikisinde de müziklerin orijinal hali ile kulaklarınıza ulaştığını söylemeden gecemeyeceğim.

Film genç seyircilerine, umutsuzluğu, korkuyu, hayali, öğrenilen dersleri, dersler sonucu kazanılan özgüveni, yeniden ayağa kalkmayı, mutluluğu, arkadaşlığı, dostluğu, birlekteliği, el ele vermeyi ve başarmayı anlatıyor. Hayal etmekten korkmayın, hayaliniz için savaşın deniyor. Anlatılan öykünün kahramanı koala Buster ve arkadaşlarının iki hayali de mutlu sonla noktalandı. İlk ikiden sonra filmin üçüncüsü çekilirse kahramanlarımızın büyük hayali ne olabilir?

Sözün Özü : ”Şarkını Söyle 2” filmini ben sevdim ve sıkılmadan izledim. Açılış sekansında ki haraketli şarkıda ise yanımdakilerden utanmasam kalkıp oynayacaktım. Sizde hafta sonu çocuklarınızı alıp hep birlikte sıkılmadan eğlenceli bir film izlemek istiyorsanız ”Şarkını Söyle 2” sizin için iyi bir tercih olabilir. Kaçırmayınız!

Yönetmen : Garth Jennings, Christophe Lourdelet

Senaryo : Garth Jennings

Kurgu : Gregory Perler

Müzik : Joby Talbot

Orjinal Dublaj sanatcıları : Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Taron Egerton, Tori Kelly, Nick Kroll, Bobby Cannavale, Halsey, Pharrell Williams, Letitia Wright, Eric Andre, Chelsea Peretti, Bono

Türkçe Dublaj Sanatçıları : Arda Aydın, Talha Sayar, Fatih Özacun, Ayça Koptur, Figen Sumeli, Fatih Özkul, Begüm Günceler, Erkan Taşdöğen, Sinan Divrik, Ali Hekimoğlu, Özlem Abacı, Galip Erdal, Didem Atlıhan, İrem Alnıaçık, Özgür Özdural, Emrullah Uzun

ABD / Animasyon-Aile-Komedi-Müzikal / 110 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:
Önceki yazıLicorice Pizza
Sonraki yazıSiyah Işık

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz