SİHİRBAZLAR ÇETESİ 2  (Now You See Me 2)

sihirbazlar2-5-183161 Jonathan Murray Chu tarafından yönetilen serinin ikinci filmi “Sihirbazlar Çetesi 2” 115 dakikalık bir macera filmi.

sihirbazlar2-2-183161

Serinin ilk filmi olan “Sihirbazlar çetesi” 2013 yılında eleştirmenler tarafından hiç beğenilmemesine rağmen 75 Milyon USD maliyetle yaklaşık 310 Milyon USD hasılat toplayarak, yapımcılarına oldukça iyi bir gelir sağlamış. Filmin 2 bölümü için de benzer olumsuz yorumlar geleceği kesin, ancak benzer gişe geliri getirir mi? Bilinmez.

sihirbazlar2-3-183161

Sihirbazlar Çetesi 2’nin başrollerinde Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson , Dave Franco, Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan, Jay Chou, Sanaa Lathan, Michael Caine ve Morgan Freeman  oynuyor.

sihirbazlar2-4-183161

“Atlılar” olarak bilinen  sihirbazlar, ki çağdaş Robin Hood gibi bir fonksiyona sahipler, kamuoyunu aldatanları teşhir etme görevini  üstlenmişler ve yerel polis ve hatta FBI ile dalga geçerek hayatlarını sürdürürken;  ekibe yeni katılan Lula ile beraber öncekinden daha zorlu bir görevi yerine getirmek ve tüm dünyaya yapılan yayınla, kötülerin ipliğini pazara çıkarmak üzere çalışmaya başlarlar. Görevleri dünyanın en güçlü bilgisayar çekirdeğini, tüm koruma önlemlerine rağmen çalmaktır..

sihirbazlar2-1-183161

 

Filmin ortak yapımcılarından biri, dünyanın ticari olarak en başarılı illüzyonisti David Copperfield. Muhtemelen bu yüzden filmde gösterilen sihirbazlık gösterileri çok başarılı ve görsel dilin olanaklarından yararlanılmış, ancak, filmin herhangi bir değeri yok, boş vakit geçirmek isteyenlere seçenek dışında dikkate değer bir film değil. Gidenlere iyi seyirler.NYSM2_Afis

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz