Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar TÜM SIRLARIN SAHİBİ KIZ (The Girl with All the Gifts)

TÜM SIRLARIN SAHİBİ KIZ (The Girl with All the Gifts)

1126
0

TÜM SIRLARIN SAHİBİ KIZ

Bilim kurgu, gerilim, korku ve dram gibi başlıca türleri bir arada barındıran ‘Tüm Sırların Sahibi Kız’ filminin yönetmen koltuğunda Doctor Who, Sherlock, Peaky Blinders gibi büyük yapımların yönetmenliğini yapmış Colm McCarthy var.

mv5bzja0zjgwzgqtmjnkyy00ywrjlthmmwutymjlmtfhmde5yjg5xkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_


mv5bztlkzwywmmutmgyymc00yjy4lwjjnjmtntq1zwm1zja2nwzixkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_Mike Carey’in romanından uyarlanan filmin orijinal ismi ‘The Girl with All The Gifts’. Filmin başrollerinde Gemma Arterton, Glenn Close, Paddy Considine yer alıyor.

mv5bztgwmda0mdatnjizms00nwm2lwi3mtetmtkxndhlnwfjogm1xkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_

Oldukça sarsıcı sahnelerle başlayan film, konusu ilerledilkçe de insanı içine çekiyor. Günümüz tarihinden çok da uzak olmayan bir tarihte, insanların özgür iradesini yok eden ve onları birer ‘acıkmış’a yani insan yiyene dönüştüren bir virüs evrimleşmiştir. Neredeyse tüm insanlığa ulaşmış olan virüs için bir çözüm gerekmektedir ve bunun için kurulan askeri üste yaşanılanlar oldukça sarsıcıdır. Üste, yaşları birbirine oldukça yakın bir grup çocuk üzerinde oldukça sert deneyler yapılmaktadır. Çünkü bu çocuklar bir ‘acıkmış’ olmalarına rağmen, özgür iradelerini, duygu ve düşüncelerini kaybetmemişlerdir. Dr. Caldwell tarafından yönetilen tıbbi testler çocuklar üzerinde zalimce uygulanmaktadır. Çocukların arasında en farklı olanı ise Melanie’dir ve Melanie her şeyin gidişatını değiştirecektir.

mv5botlinjnhndetmjuzyi00yzizlwe1zjgtngmwntq1nmu3odkwxkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_


mv5bywjkmmzlogityjfhys00mta4lwe5zgutn2i3nziwnjdmnwi0xkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_Pesimist çerçevenin içine sürüklendiğimiz filmde, zaman zaman duygusal yoğunluğun baskısı altında bilim kurgu bir film izlediğimizi bile unutabiliriz.

mv5bmtuzotmxntewnf5bml5banbnxkftztgwotq0ntmyote-_v1_

Birbirine benzeyen, artık geçerliği kalmamış zombi filmlerin arasında kalmayan, kendi özgünlüğünü ve duygusal ağırlığını taşıyan oldukça dikkate değer bir film. Düşük bütçeyle çekilmiş olan film zombi klişelerini yıkmayı hedefliyor. Oyunculuklar ise oldukça başarılı. Hollywood’un klasikleşmiş sahnelerinden sıkılanlar için oldukça keyifli bir alternatif olarak değerlendirilmeli.

mv5bmjq0nza4ndcxm15bml5banbnxkftztgwmtk1njuzote-_v1_sy1000_cr006781000_al_

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz