Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar VAHŞİLER

VAHŞİLER

1328
0

VAHŞİLER (SAVAGES) Bu hafta vizyona giren ABD yapımı,Dram-Gerilim türündeki,130 dakika süreli filmin yönetmen koltuğunda Oliver Stone oturmuş. Baş rolleri ise oldukça ünlü ve popüler isimler paylaşıyor. Bunlar: Taylor Kitsch,Blake Lively,John Travolta,Benico Del Toro,Salma Hayek,Aaron Johnson,Emile Hirsch ve Joel Moore. Filmde,Uma Thurman’ında rolü vardı ancak nedendir bilinmez yönetmen tarafından Uma’nın oynadığı sahneler filmden çıkartıldı. Taylor Kitsch,rolüne yardımcı olması amacı ile ABD Donanması özel kuvvetlerinden sıkı dersler aldı ve uzmanlarca eğitildi. T.Kitsch,filmde tehlikeli sahnelerde dublör kullanmadı. Yasal olarak yetiştirilmesi yasak olan MARİHUANA bitkisi bu film için yapay olarak üretildi. Blake Lively,daha önce eline hiç silah almamış. Bu film için eline silah aldığı gün yapılan deneme atışlarında bütün hedefleri vurmuş.

VAHŞİLER

    Vahşiler filmi,Oliver Stone’un 17 yıl sonra PANAVİSİON ANAFORMİK LENSLER kullandığı ilk yapımıdır. Oliver Stone,bu filme öylesine inanmış ve kafasına takmış ki,”vahşiler” kitabı daha piyasaya çıkmadan senaryosunu yazmaya başlamış. Ama film,tam bir fiyasko tabi ki.. Filmi,usta oyuncular bile kurtaramamış. Kısacası,evdeki hesap,çarşıya uymamış:) Vahşiler,deyim yerindeyse tam bir ”büyük balık,küçük balık” hikayesi. Bu,her şeyin birbirine karıştığı çorba gibi filmde her şey var. Aşk,dram,cinayet,kovalamaca vs.vs..

VAHŞİLER

     İki yakın arkadaş,Irak gazisi paralı asker Chon ve botanik-işletme mezunu Ben uyuşturucu işine girerler. Bu işte,hatırı sayılır bir yer edinmeye başladıklarında güçlü karteller’in dikkatini çekerler. Mafya’nın birleşme tekliflerine hayır diyen İki genç zor duruma düşerler. Önce mafya’ya hayır deyip sonra kaçmaya çalışan Chon ve Ben’in sevdiği kız Ophelia,mafyanın eline düşünce O’nu kurtarmak için yeni planlar yaparlar. İşte yukarıda belirttiğim gibi bildik konular..Oliver,birde güya sürpriz yapıp filmin sonuna çift final eklemiş:) Yıldızların hatırına ben bu filmi izlerim arkadaş diyorsanız,buyurunuz..

VAHŞİLER

Film notum:

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here