Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar Yarını Yok

Yarını Yok

939
0

Yarını Yok filminin yönetmen koltuğuna 1960 ABD doğumlu ”Cehennem Yolu(2008)” filmi ile sinemaya yönetmen olarak giriş yapan Brian Smrz oturmuş. Yarını Yok, seyirciye çok şey vaadetmesine rağmen hiç bir şey veremeyen bir film. John Wick serisinin yapımcıları John Wick’in hatırı sayılır gişe yapması sayesinde paranın tadını almış olacaklar ki ona benzeyen film yapmaya çalışmışlar ama olmamış maalesef. Jason Statham’ın başrolü üstlendiği ”Tetikçi 1 ve Tetikçi 2” filmlerinden de yüksek dozda esinlenmişler.

Ölümsüz insan yaratmak için Tanrıcılığa soyunan ve bu hedefleri için yüzlerce insanı denek olarak kullanan çok zengin bir şirket tetikçileri Travis Conrad’ı(Ethan Hawke), olaylara şahit olan ve mahkemeye ifade vereceğini söyleyen eski tetikçisini öldürmek için görevlendirir. Travis, eski tetikçinin yerini bulur ve ifade vereceği yeri öğrenir. Ancak, şirkete bilgileri veremeden eski tetikçinin koruyucusu kadın polis tarafından öldürülür. Bunun üzerine şirket üst düzey yetkilileri Travis’i, 24 saatliğine hayata döndürür. Bilgiler öğrenildikten sonra Travis öldürülmek istenir ama bir şekilde hayatta kalır ve şirket yetkililerinden intikam almak için zamanla yarışmaya başlar…

Film, 90 dakika gibi kısa süresi olmasına rağmen sürekleyicilikten ve inandırıcılıktan uzak bir yapım. Yönetmenin, oyuncuları  iyi yönetememesi ve kamerasını yeterli seviyede kullanamamasının da bunda etkisi oldukça fazla. Senaryo ve kurgunun zayıflığı da filmi üçüncü sınıf aksiyon filmleri sınıfına atmamıza neden oluyor ne yazık ki.. Bütün bu kötü yöndeki eleştirilerime rağmen devamı çekilir mi bilmiyorum ama filmin sonu ikincisi çekilecekmiş gibi bitiriliyor. Eğer çekilecekse sağlam bir senaryo, iyi yönetmen ve tanınmış usta oyuncularla yola çıkmaları gerekir. Yoksa sonları yine hüsran olur.

Sözün özü : Senaryo, kurgu ve oyunculuk olarak seyirciye hiç bir şey sunamayan bu üçüncü sınıf aksiyon filminden uzak durmanızda fayda var. Sinemalarda vizyona giren diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz