Yeni Nesil Ajan : Xander Cage’in Dönüşü filminin yönetmen koltuğuna 1965 ABD doğumlu ”Salton Denizi (2003), Hayatın Benim (2004), Kirli Para (2005), Şüphe (2007), Kartal Göz (2008), Inside (2011), Ben Dört Numara (2011) ve Standing Up (2013)” filmleri ile tanınan  D.J. Caruso oturmuş. Yukarıda ki filmlerden de anlaşıldığı üzere yönetmen, aksiyon ve gerilim konulu filmleri çekmeyi seviyor. Kendisine böyle bir tarz oluşturmuş. Ancak, bu son filmi de konu, aksiyon ve gerilim olarak üst seviyelere çıkamayan bir yapım. Daha çok, filmin yapımcılarından birisi olan Vin Diesel’in de şöhreti kullanılarak, para amaçlı, gişeye yönelik ucuz bir bir film olmuş. Bildiğiniz üzere ilk filmde Vin Diesel’in canlandırdığı Xander Cage karakteri öldürülmüştü.Yapımcılar, karakteri canlandırarak bu filmle yeniden önümüze sürdüler.

yeni nesil ajan

Bunun amacı belli. Vin Diesel hayranlarını yeniden sinema salonlarına çekerek para kazanmak. Ancak, bu film sadece Vin Diesel’in üzerine kurulu bir film değil. Bu filmde birçok kahraman mevcut. Hatta ünlü futbolcu bile var. Daha öncede belirttiğim gibi amaç kalite değil, sadece para. Filmin açılış sekansında ünlü futbolcu Neymar’a kısa bir rol verilmesi de tezimi doğrulayan bir hamle olarak görülebilir. Bu nedenle Yeni Nesil Ajan, seyret, eğlen ve unut tarzı bir eğlencelik. Konu olarak zayıf olan filmin kurgusu da zeka pırıltısından uzak olduğu için izlerken ”neden,niçin” sorularına boş yere cevap aramaya çalışmayın. Koşan, hoplayan, zıplayan, uçan, kaçan kaslı adamları izleyin ve uyuyun:)

yeni nesil ajan

 

Ekstrem sporcu iken devlet ajanı olan Xander Cage (Vin Diesel), son görevinden sonra sakin bir yaşam sürerken yeni bir görev için davet edilir. Görevi,uzaydaki uyduları yere indirip patlatabilen ve ele geçirenin küresel güce sahip olacağı Pandora’nın Kutusu ismi verilen aygıtı bulup getirmektir. Görevi kabul eden Gage, kendisine görevinde yardımcı olması için verilen ekibi beğenmez ve bildiği kişilerden yeni bir ekip oluşturur…

YENİ NESİL AJAN : XANDER CAGE'İN DÖNÜŞÜ

Samuel L. Jackson, bu tür aksiyon ve süper kahraman filmlerinin vazgeçilmez yöneticisi rolünde yine karşımızda! Bu adama başka rol yakıştıramıyor olacaklar ki, temcit pilavı gibi sürekli ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorlar. Ben, Samuel’i aynı rolde görmekten sıkıldım doğrusunu isterseniz. Donnie Yen, Ip Man serisi ile iyi bir çıkış yaparak aksiyon ve macera filmlerinin aranan yüzü oldu. Kendisinden fazlaca bir şey beklemediğim oyuncu, bu filmde de elinden geleni yapmış. Yine Ong Bank film serisi ile tanınan dublör, oyuncu ve yönetmen Tony Jaa’da filme renk katanlardan. Yeni Nesil Ajan’ın gişede hayal kırıklığı yaratan ikinci serisinde başrolü üstlenen Ice Cube’ya da bir sahnede yer verilmiş. Vin Diesel ise bildiğiniz gibi. Yine kaslarının gölgesine sığınarak, yapımcılığında verdiği rahatlıkla sığ bir oyunculuk sergiliyor.

YENİ NESİL AJAN : XANDER CAGE'İN DÖNÜŞÜ

Sözün özü: Hiçbir olumlu mesajın verilmediği ama genç ve güzel kızların bol miktarda yer aldığı Yeni Nesil Ajan : Xander Cage’nin Dönüşü, Vin Diesel hayranlarını, bol koşuşturmaca ve kavga seven izleyicileri mutlu edebilir. Kavgadan, koşuşturmadan hoşlanmayan izleyicilerin ortakoltuk.com sitesine bakarak kendilerinin beğenisine uygun film seçmelerinde fayda var. İyi seyirler

yeni nesil ajanyeni nesil ajan : xander cage'nin dönüşüYeni Nesil Ajan:Xander Cage'in Dönüşü

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz