Dünyanın hayran olduğu masallarımız var bizim. Son masalını 50 yıl önce çeken Yeşilçam sinemamıza saygı duruşunda bulunmak ve 8’den 88’e oyuncu kadromuzla her yaşın izleyebileceği, Anadolu’dan bir Türk Masalı.

“Evvel zaman içinde” geçen, olağanüstü güzel ve rengarenk bir doğada yaşayan Mutluluk ülkesinin karakterlerinin, Karanlık ve Aydınlık tarafından kaderinin değiştirildiği, içinde aşkın, komedinin ve gerçeküstü ögelerin harmanlandığı bir masal bu.

Devlet Balesi dansçılarının dans ettiği, Türkiye’nin en kalabalık çocuk korosunun müziklerini seslendirdiği, milli savunma sanatları sporcularımızın dövüştüğü, Erkin Koray ve Barış Manço gibi ustalarımızın eserlerinin yorumlandığı, Türkiye’nin pek çok coğrafyasında çekilip animatik unsurlarla bezeli çok yönlü bir masal.

Senaryosunu Toprak Sergen, Başak Duru ikilisinin birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Toprak Sergen otururken oyuncu kadrosu Burak Sergen, Cemal Hünal, Amine Gülşe, İclal Aydın, Doruk Sarıduman, Orçun İynemli, Ege Aydan, Caner Kadayıfçı, Aslı İnandık, Işıl Sergen, Poyraz Demirci, Leya Kırşan, Muhittin Oymakçıer, Ahmet Mekin, İzzet Günay, Suna Selen, Kayhan Yıldızoğlu, Füsun Erbulak isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : TME (The Moments Entertainment)

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz