Büyük İstanbul Depresyonu filminde, Üniversiteden mezun olan iki genç kadının mezuniyet sonrasında ki işsizlik günleri ve İstanbul’da kalabilmek için verdikleri iş arama mücadelesi hikaye ediliyor.

Film, davet edildiği 26. Saraybosna Film Festivali’nde ‘‘En İyi Öğrenci Filmi” ödülünü aldı. Jüri kararını açıklarken ”Bu filmi, enerjisi ve bugünlerde karşılaştığımız birçok farklı konuyu ve sorunu anlatma şeklinden dolayı seçtik” dedi. Online gerçekleşen ödül töreninde konuşan yönetmen Zeynep Dilan Süren ”Bu ödülü bütün dünyada daha yolun başında olan genç kadınlar için almak istiyorum. Farklı şehirlerde farklı hayatlar yaşasak da mücadelemizin benzer bir yanı var. Şehirde düşe kalka yolunu bulan ve zorlu yaşam mücadelesinde başlarına ne gelirse gelsin dayanışmaktan vazgeçmeyen bütün kadınlar için” derken yapımcı Nazlı Bulum ”Yetenekli genç yönetmenlerle kaynaklarımızı, kontaklarımızı paylaşmalıyız” dedi.

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Zeynep Dilan Süren otururken oyuncu kadrosu Nazlı Bulum, Kübra Balcan, Şebnem Hassanisoughi isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım :

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz