Şeker Adam’ın Laneti filminde, Şikago’da yaşanan ”Şeker Adam” isimli kent efsanesini araştıran genç bir adamın yaşadıkları hikaye ediliyor.

Halk arasındaki söylentilere göre Şeker Adam, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak, onun ortaya çıkması, pek de iyi durumlara yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Şeker Adam’ı araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz..

Yönetmen koltuğuna, senaryosunu Jordan Peele, Win Rosenfeld ile birlikte yazan Nia DaCosta otururken oyuncu kadrosu Yahya Abdul-Mateen, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo, Vanessa Villiams, Rebecca Spence, Carl Clemons, Brian King isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : UIP Türkiye

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz