Climax

Climax filminde,1990 yılında 20 dansçının üç günlüğüne prova için gittikleri ormandaki bir yatılı okulda başlarına gelenler hikaye ediliyor.

Fransa’daki köhne bir dans kulübünde geçen uzun bir geceyi takip ediyor. 90’ların ortasında 20 dansçı, üç günlük bir prova için ormandaki yatılı bir okulda bir araya gelir. Birbirini yeni yeni tanıyan ekip provalar dışında da eğlenceli vakit geçirirler. Provaların bitmesinin ardından ayrılmadan önce son bir parti düzenlerler. Fakat içkilerin sayısı arttıkça içlerinden bazıları tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Gençler bir süre sonra tamamen kontrollerini kaybeder. Artık onların içine düştükleri girdaba direnmeleri neredeyse imkansızdır. Müzik, dans, gerilim ve cinsellik dolu bu ortamda kimileri cennette olduğunu hissederken kimileri içinse durum cehennemden farksızdır.

Filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Gaspar Noe otururken oyuncu kadrosu Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub, Kiddy Smile, Claude Gajan Maull, Giselle Palmer isimlerinden oluşturulmuş. Görüntü yönetmenliğini Benoit Debie’nin üstlendiği filmin prömiyeri 71. Cannes Film Festivali’nde gerçekleşmişti.

Türkiye Dağıtım : BAŞKA SİNEMA

İLEClimax
KAYNAKClimax
Önceki yazıBohemian Rhapsody
Sonraki yazıAydede

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here