Efsunlu-Kabirden Gelen

Efsunlu-Kabirden Gelen filminde, hasta olduğunu düşünülen Burcu isminde bir kıza yardım etmeye çalışan gencin yaşadığı olaylar hikaye ediliyor.

Burcu, yıllar önce henüz bebekken bir yurt kapısına bırakılmış ve yurdun sahibi Zahide tarafından evlat edinilmiş bir kızdır. Zahide, Burcu’nun çaresi olmayan bir beyin hastalığı olduğunu düşünerek onu insalardan uzak büyütür. 20 yaşına kadar gözlerden uzak büyüyen Burcu’nun çıkardığı sesler, yurt koridorlarında yankılanır. Konuşamayan ve bir hayvan kadar hırçın olan Burcu her ne kadar dört duvar ardında yaşasa da tüm yurt onunla ilgili konuşmaktadır. Yurttaki kızlar, Burcu’nun içinde cin olduğunu o yüzden bu halde olduğu iddiasında bulunur. Annesi doktorların ihmali nedeniyle ölünce hemşire olmaya karar veren Kübra’da yurdun yeni öğrencilerindendir. Yurttaki kızların zorbalıklarıyla başa çıkmaya çalışan Kübra, Burcu’nun varlığından haberdar olunca onun için bir şeyler yapmaya karar verir. Burcu’ya yardım etmek için genç kıza ulaşmaya çalışan Kübra, Burcu ile iletişim kurmanın bir yolunu bulmuş mudur yoksa yurda geldiği ilk gün korkunç bir planın parçası olarak mı seçilmiştir..

Senaryosunu Alper Kıvılcım, Özgür Bakar ve Koray Yeltekin üçlüsünün birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Uğur Kaplan otururken oyuncu kadrosu Sedef Şahin, Elif Kartal, Elke Al, Dilara Çakır, İrem İpek, Hilal Orhan, Reyhan İlhan, Zeynep Turpçu, Nilgün Atılgan, Orçun Çıtır isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : ENİS ÖZKAN FİLM

Türkiye Dağıtım : CGV MARS DAĞITIM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here