Gece Dünyayı Yuttuğunda

Gece Dünyayı Yuttuğunda filminde, yaşayan ölülerin istilasından kurtulmaya çalışan bir adamın yaşadığı korkunç olaylar hikaye ediliyor.

Şiddetli bir partiden sonraki gece bir apartman dairesinde uyanan Sam oldukça öfkelidir. Olanlar hakkında hiçbir fikri yoktur. Çevresinde, sokaklarda ondan başka kimse yoktur ve Paris sokakları yaşayan ölüler tarafından işgal edilmiştir. Peki sadece bir gecede bu durum nasıl gerçekleşmiştir. Korkunç bir gerçekle yüz yüze kalan Sam ne yapacağını şaşırır haldedir. Korku içerisinde kalan genç adam kaldığı binanın içerisine barikat kurarak kendisini yaşayan ölülerden korumaya çalışır. Fakat bu sandığı kadar kolay değildir..

Orijinal ismi ‘‘La Nuit a dévoré le monde” olan filmin senaryosunu Pit Agarmen, Jeremie Guez ve Dominique Rocher üçlüsü yazarken yönetmen koltuğuna Dominique Rocher oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Anders Danielsen Lie, Golshifteh Farahani, Denis Lavant, Sigrid Bouaziz isimlerinden oluşturulmuş. Görüntü yönetmenliğini Jordane Chouzenoux’un üstlendiği filmin müzikleri ise David Gubitsch’e emanet edilmiş.

Türkiye Dağıtım : BAŞKA SİNEMA

İLEGece Dünyayı Yuttuğunda
KAYNAKGece Dünyayı Yuttuğunda
Önceki yazıKüçük Ayak
Sonraki yazıJohnny English Tekrar İş Başında

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here