Anasayfa Film Fragmanı GENÇ PEHLİVANLAR FRAGMANI

GENÇ PEHLİVANLAR FRAGMANI

892
0

GENÇ PEHLİVANLAR

Genç Pehlivanlar filminde, Amasya Güreş Merkezi-Yatılı Okulu’nda geleceğin (olimpik, yağlı ya da geleneksel) güreş şampiyonları olmayı hayal eden, yaşları 10 ile 18 arasında değişen 28 çocuğun zorluk ve zaferleriyle dolu hikayesi anlatıyor. Genç Pehlivanlar, 12 yaşında altı çocuğun arkadaşlık, başarı ve sıkıntılarına odaklanıyor: Annesini kaybettiğinden bu yana dedesi tarafından büyütülen ve kilo sorunu olan Baran, geçen yıl kolunu kırdığı için antrenmandan geri kalan ve uluslararası şampiyonaya hazırlanan Harun, hırslı ve hevesli olmasına rağmen sağlık sorunları olan Beytullah, herkesi güldüren Ümit, olimpik güreşçi abisini hem kıskanan hem de ona özenen, yaş grubunun en küçük şampiyonu Ahmet; filmdeki rehberimiz ve grubu bir arada tutan Muhammed. Şampiyon olmak isteyen bu altı küçük güreşçi, amaçlarının eğitim ve talim olduğu bu yeni ortama nasıl uyum sağlayacak?

Yönetmen: Mete Gümürhan
Senarist: Mete Gümürhan
Kurgucu: Ayşegül Alp, Inèz Poortinga
Özgün Müzik: Barlas Tan Özemek
Katılanlar: Muhammed Ceylan, Beytullah Onur, Harun Kılıç, Baran Kendirlioğlu, Ümit Yılmaz, Ahmet Yücel
Yapım Şirketi: Kaliber Film
Dünya Hakları:
Kaliber Film
Türkiye, Hollanda / 2015 / DCP / Renkli / 90´ / Türkçe; İngilizce altyazılı

GENÇ PEHLİVANLAR

Tutkuları uğruna yaşıyor, öğreniyor, acı çekiyorlar: Amasya Güreş Merkezi Yatılı Okulu’ndaki 26 çocuk, geleceğin güreş şampiyonları olabilmek için birçok zorluğa göğüs geriyor. Genç Pehlivanlar’ın kahramanı olan bu çocuklar, bir yandan da erkek egemen bir ortamda ergenliğin bildik sıkıntılarını yaşıyorlar. Yönetmenin müdahale etmeden, yakından gözlemiyle, çocukların arkadaşlıkla rekabet arasında geçen gündelik hayatlarına tanık oluyoruz.

GENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLARGENÇ PEHLİVANLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here