İyi ki Yapmışım filminde, Metin Akpınar’ın kendi anlatımı ve yakınlarının tanıklıklarıyla yılların içinden süzüp getirdikleri seyirciye aktarılırken, bir yandan da Türkiye’nin yakın tarihine farklı bir bakış sunuluyor ve hafızaları tazeleyerek geleceğe bir arşiv bırakılıyor.

Metin Akpınar, 1992’den bu yana tiyatro sahnesinde değil. Televizyon dizileri ve sinema filmlerinin yanı sıra, Devekuşu Kabare’nin kayda alınabilen altı oyunu sayesinde yeni kuşaklar onunla buluşabildi. Bugün yazılmışçasına güncel oyunlarda benzersiz oyunculuğunun tadına vardı seyredenler. Yeteneğine entelektüel birikimini yoldaş etmiş bir oyunculuktu onunki…

Senaryosunu Zeynep Miraç‘ın yazdığı belgeselin yönetmen koltuğuna Selçuk Metin otururken hikayenin anlatıcılığını Tilbe Saran üstlenmiş. Filme katılan oyuncular ise Metin Akpınar, Demet Akbağ, Perran Kutman, Ahmet Gülhan, Cihat Tamer, Selma Sonat, Suat Sungur, Dikmen Gürün, Zeynep Oral, Demet Taner, Nevra Serezli, Ferhan Şensoy, Kandemir Konduk isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü yönetmeni : Uğur İçbak / Müzik : Murat Evgin / Kurgu : Selçuk Metin

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here