Judy

Judy filminde, Oz Büyücüsü filmiyle sinemaya çocuk yıldız olarak ilk adımını atan, ”Somewhere over the rainbow” şarkısıyla tüm dinleyenleri ağlatan Hollywood starı Amerikalı oyuncu-şarkıcı Judy Garland’ın yaşamı hikaye ediliyor.

1968 kışında, Garland’ın “Oz Büyücüsü”ndeki ikonik Dorothy rolünü oynamasının üzerinden 30 yıl geçmiştir. Talk of the Town performansı için Londra’ya gelen Garland, arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla yeniden bir araya gelmenin coşkusunu yaşarken, bir yandan da gece kulübünün yöneticileri ile anlaşmazlık yaşar. 5. kocası Mickey Deans’in hayatına girişiyle birlikte, Garland için her şey daha iyiye gitmeye başlar. Ancak 47 yaşının 45 yılında aralıksız çalışan Garland, oldukça hassaslaşmış ve kendini çok yorgun hissetmektedir. Hollywood’a feda edilen çocukluğunun anıları ve çocuklarının yanına, eve dönme isteği Garland’ı zihnine gölge düşürür…

Senaryosunu Tom Edge‘in yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Rupert Goold otururken oyuncu kadrosu Renée Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock, Rufus Sewell, Michael Gambon, Bella Ramsey, Royce Pierreson, John Dagleish isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : Bir Film

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz