Mendilim Kekik Kokuyor filminde, kişisel hikayeler üzerinden Çanakkale Savaşı’da yaşanan dram dolu hayatlar anlatılıyor.

İlkbahar 1915. Anadolu’nun bir kasabasında farklı bir hareketlilik göze çarpar. Hasan ile amcasının oğlu Yusuf, kasabanın en güzel kızı Elif’’e aşıktır. Elif ise birisinden hoşlanmaktadır, ama kimi sevdiğini belli etmez. O sırada eli silah tutan herkes Çanakkale Cephesi’ne çağrılır. Yusuf cepheye gitmeden önce Hasan’dan önce davranarak Elif’e aşkını ilan eder ve Hasan’ın başka bir kızı sevdiğini yalanını söyler. Yusuf bu sırada Elif’in Hasan’a vermek için işlediği Kekik kokulu mendili gizlice alır.

Yusuf ve Hasan diğer gönüllülerle birlikte cepheye gitmek için yola çıkarlar. Gönüllüler cepheye yaklaştıkların sırada bir başka sevdanın ateşi ile yanan İstanbullu Eftal ile birlikte keşfe çıkan hemşerileri Karagöz Oynatıcısı Rüstem Çavuş ile karşılaşır. Fakat mutlulukları kısa sürecek; uğradıkları bir Anzak saldırısında gönüllülerin çoğu ölecek Hasan, Yusuf, Çopur, Rüstem Çavuş ve İstanbullu Eftal; Anzak birliğindeki esir kampına götürülecektir.

Yüzbaşı Ferederick’in komuta ettiği Anzak kampında Yeni Zelandalı Ressam Cyril; bir zamanlar ailesiyle Anadolu’da yaşayan Fransız ve Hemşire Béatrice kampın sakinleri arasındadır. Türk İstihbarat Subayı Yüzbaşı Adnan’nın kampa dahil olması ile birlikte Hasan ve Yusuf; savaşın kaderini belirleyecek zor bir görev üstleneceklerdir. Savaş bütün güzellikleri yok etmektedir..

Senaryosunu A. Kadir Bozkurt‘un yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Hüseyin Özden, Hakan Kurşun ikilisi birlikte otururken oyuncu kadrosu Wilma Elles, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Selte, Tarık Bayrak, Hakan Devrim, Şaban Türkekul, Gürkan Çolaker, Çetin Büyükakın, Hakan Bozyiğit, Buğse Bilgen, Zehra Ece Aral, Devrim Yakut, Alper Kut, Mike Mitchell, Radife Baltacıoğlu, Selim Gürata, Oktay Dal, Meltem Evcioğlu, Murat Karahüseyinoğlu, İsmail Şenel, Özge Öztürk, Selim Türkışık, Abdullah Sürekli isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : Sistem Medya Prodüksiyon

Türkiye Dağıtım : CJ Entertainment Turkey

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz