Nezih Bir Film

”Nezih Bir Film” filminde, başlarını gereksiz yere derde sokan Nezih ve Kasım isminde iki arkadaşın komik maceraları hikaye ediliyor.

Beceriksiz bir adam olan Nezih, hayatı boyunca bir baltaya sap olamamıştır. Uzun süre nalburluk yapan Nezih, hayallerinin peşinden gitmeye karar verir ve işi bırakır. Nezih, kendisi gibi ezik bir karaktere sahip olan Kasım ile birlikte inşaat şirketi kurar. Birçok ihaleye giren ancak Nezih’in davranışları sonucu eli boş bir şekilde ofise dönen ikiliyi kötü bir sürpriz bekler. Ofislerini basan Cemil, Nezih ve Kasım’ı rahatsız etmeye başlar. Cemil’den kurtulmanın yolunu arayan Nezih, İstanbul’un en büyük mafyası olan Keçi Sait’in yakını oldukları yalanını söyleyerek Cemil’i korkutmaya çalışır. Ama bilmediği şey ise Cemil’in Keçi Sait’in kardeşi olduğudur. Başlarına ne tür bir bela açtıklarının farkında olmayan ikili kendilerini tehlikeli bir maceranın içerisinde bulur…

Senaryosunu Ahmet İlker Okumuş‘un yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Ayhan Özen otururken oyuncu kadrosu Deniz Barut, Ahmet İlker Okumuş, Mehmet Ali Karakuş, Mehmet Uslu, Müge Boz, Burak Haktanır, Ercan Özdal, Selim Makaroğlu isimlerinden oluşturulmuş.

Yapımcı : THE BEST FİLMS

Türkiye Dağıtım : MC FİLM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here