Anasayfa Film Fragmanı RÜZGARIN HATIRALARI FRAGMANI

RÜZGARIN HATIRALARI FRAGMANI

1665
0

11 Aralık’ta vizyona girecek olan Rüzgarın Hatıraları filminin baş rollerinde yönetmenin “Sonbahar” filminde de birlikte çalıştığı oyuncu Onur Saylak ile Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün rol alıyor.

RÜZGARIN HATIRALARI

Çekimleri; İstanbul, Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film, çevirmen ve ressam Aram’ın, İkinci Dünya Savaşı döneminde, siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını konu alıyor. Karadeniz’de Sovyet-Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde sıkışıp kalan Aram için bu kaçış, çocukluğuna dair kayıp bir zamanın izlerini aramaya dönüşüyor. Dönemin siyasi ve kültürel atmosferi içinde; aşk, zaman, ölüm, sürgünlük, yurt, sınırlar, özgürlük ve yüzleşme temaları, belleğin geri dönüşü olmayan karanlık koridorlarına açılan kapılar olarak beliriyor ‘Rüzgârın Hatıraları’nda.

RÜZGARIN HATIRALARI

Dünya prömiyerini ekimde Hamburg Film Festivali’nde yapan ‘Rüzgarın Hatıraları’ filmi 12-18 Kasım arasında Fransa’da yapılacak olan Arras Film Festivali, Cinesonne Film Festivali ve Aubenas Film Festivallerinde yarışacak.

RÜZGARIN HATIRALARI

Film, festival yolculuğuna aralık ayında Hindistan Kerala Film Festivali, Fas Marakeş Film Festivali, Tiflis Film Festivali gibi pek çok festivalle devam edecek. Türkiye’de de gösterimden hemen önce 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde yarışacak.

RÜZGARIN HATIRALARIRÜZGARIN HATIRALARIRÜZGARIN HATIRALARIRÜZGARIN HATIRALARIRÜZGARIN HATIRALARI

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz