Şeytanın Kitabı filminde, mutlu bir yaşam süren Taner, Yeşim ve kızları Defne’nin tatil için gittikleri yazlıklarında yaşamlarını etkileyecek olan sıra dışı olaylara şahit olmaları ve Cini İbn-i Cühaşe ile yüzleşmeleri hikaye ediliyor.

On iki yıldır evli olan Taner ve Yeşim on yaşındaki kızları Defne ile mutlu bir yaşam sürmektedir. Her sene olduğu gibi bu senede yazlıklarına gitmek için hazırlanırlar. Ancak; bu seneki tatilleri, diğerlerinden farklı olacaktır. Yazlığa gelmeleri ile garip olaylara şahit olan aile, Defne’nin topraktan çıkardığı böcekleri yemeğe başlamasıyla sarsılır. Başlarına gelen sıra dışı olaylar, Tamer’in geçmişine dönmesine neden olur. Karısı Yeşim’in bile bilmediği gizemli köklerini araştıran Tamer, Cinler alemin en tehlikelisi olan Cini İbn-i Cühaşe ve onun ordusu ile yüzleşmek zorunda kalır..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Okan Ege Ergüven otururken oyuncu kadrosu Engin Yüksel, Erol Erarslan, Rüya Yürüten, Cemre Özgül, Ergin Kılıkçıer, Nalan Olcayalp isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : Bir Film

https://youtu.be/qeKhEcVUUNw

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here