Son Düello filminde, 14. Yüzyıl Fransa’sının barbarlığına karşı çıkan sürükleyici bir ihanet ve intikam macerası hikaye ediliyor.

Normandiya’da yaşayan Frenk ve İskandinav kökenli Norman halkı şövalyesi Jean de Carrouges ve Norman beyi Jacques le Gris eskiden çok yakın arkadaşlardır. Carrouges savaşa gider ve döndüğünde arkadaşının, karısına tecavüz etme suçundan yargılandığını öğrenir. Ancak kimse, Carrouges’in karısı Margerite’enin ”-hayır bana tecavüz edilmedi” demesine inanmaz. Bunun üzerine asker, karara itiraz etmek üzere Fransa kralına kadar gider. Hakim açısından ise Le Gris avantajlı konumdadır. Mahkemenin yeni kararına göre iki adam düello yapacak ve bu düellonun sonucunca biri ölecektir. Hayatta kalan kişi Tanrı’nın isteğini yerine getirmiş olacak ve eğer ki Le Gris hayatta kalırsa da aklanacaktır. Ayrıca eğer ki Carrouges kaybederse karısı ceza olarak bir kazığa bağlanarak yakılacaktır.

Yönetmen : Ridley Scott

Senaryo : Ben Affleck, Matt Damon, Nicole Holofcener

Görüntü Yönetmeni : Dariusz Wolski

Kurgu : Dariusz Wolski

Müzik : Harry Gregson-Williams

Oyuncular : Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck, Jodie Comer, Harriet Walter, Nathaniel Parker, Sam Hazeldine, Ian Pirie, Michael McElhatton, Zoé Bruneau, Caoimhe O’Malley

ABD / Tarihi-Gerilim-Dram / 152 Dk.

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz