Undine filminde, Berlin’de yaşayan Undine isminde bir tarihçinin kocası tarafından aldatılmasının ardından karşısına çıkan Christoph isminde bir adamla aşk yaşaması sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Undine isminde Berlin’de yaşayan bir tarihçi, küçük dairesinde basit bir hayat yaşarken sevgilisi tarafından başka bir kadın için terk edilince farklı bir inanışa kapılır. İnandığı mite göre Undine kendisini aldatan adamı öldürmeli ve bir zamanlar kendisini çağıran suya geri dönmelidir. Ancak efsanenin aksine Undine, kimseyi öldümek istemez. Tam da bu sırada karşısına Christoph adında bir adam çıkar. Undine, ilk görüşte aşık olduğu Christoph ile ilişki yaşamaya başlar. Başlarda her şey yolunda gider; ta ki Christoph’un kendisinde bir şey sakladığını düşünene kadar. Kendisini ihanete uğramış gibi hisseden Undine, yeniden bir karar vermek zorunda kalır…

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Christian Petzold otururken oyuncu kadrosu Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacop Matschenz, Anna Ratte-Polle, Rafel Stachowiak, Julia Franz Richter, Gloria Endres de Oliveira isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : Başka Sinema

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz