BİR GÜVERCİN KADAR HÜR ve ÖZGÜN..

Bir tarafta olağan üstü bir casus, diğer yanda bunun getirisi olarak, egosu. Ve kaçınılmaz olarak “her şeyi, ben tek başına yapabilirim.” Düşüncesi.

Karşısında ise henüz hangi yollardan geçtiğini bilmediği ve yaptığı yaratıcılıktan, hiç haz etmediği, çocuk deha.

İkisi bir ekip oluşturabilir mi? Ekip olabilmek için, nasıl bir ruha sahip olmak gerekir. Bunu anlatan ve savaşta top, silah yerine zarar vermeyen şeyler kullanmak mümkün düşüncesini işleyen. Ve “şiddet çözüm değildir” ruhunu anlatan, oldukça güzel bir animasyon filmi ile 2020’yi karşılıyoruz.

Süper casus Lance Sterling ve bilim insanı Walter Beckett üzerine “ Bir casus filmi olmanın yanı sıra Ajanlar İş Başında, mizahi unsurlarının büyük bir bölümünü iki ana karakteri arasındaki çatışmadan beslenerek sağlıyor. Lance ve Walter klasik bir garip ikili. Lance oldukça tek düze bir karakter. Özgüvenli, spot ışıklarının altında olmayı seven bir kahraman. Bunun için Will Smith’ten daha uygun bir karizma düşünülemezdi, diye ekliyor Quane. Walter ise daha zorlayıcı biri çünkü tipik bir inek olmasını istemedik. Hepimizin bu harika aksiyon kahramanın ne olduğu hakkında fikrimiz var ancak Walter keşfetmesi çok daha zor biri. Bu karakterin samimi olduğundan emin olmak istedik. Bu yüzden çocuklar başta Lance Sterling gibi olmak isteyecekler ancak aslında gerçek kahramanın Walter gibi kendi içlerinde olduğunu fark edecekler. “

Sinemanın haşarısı, Will Smith ve yeni jenerasyon Örümcek Adamı (Tom Holland) güzel efektler ve animasyon ile karşımızda.

Misafir Yazar : EMEL SEÇEN

Yönetmen : Nick Bruno, Troy Quane

Senaryo : Brad Copeland, Lloyd Taylor

Oyuncular : Tom Holland, Will Smith, Karen Gillan, Rashida Jones, Ben Mendelsohn, Masi Oka, Troy Quane,Nick Bruno

ABD / Animasyon-Aksiyon / 100 Dk.


OrtaKoltuk Puanı:

1 YORUM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz