Aşk Taktikleri 2

C tipi demode bir yapım

Yapımın ilk filmini bile bütünüyle izlemekte tahammülde zorlanan bizler için değişen bir şey yok. Netflix’in maalesef yerli filmlerindeki nitelik sorunu artarak devam ediyor. Özellikle platformlardaki romantik komedi yapımlarımız Amerika’da bile artık demode hale gelen B tipi filmlerin kötü bir taklidinden öteye geçemiyor.

OrtaKoltuk Puanı:

 

Aşk Tiktoklarında İkinci Fasıl

Başrollerini Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ın paylaştıkları ve Netflix platformunda görücüye çıkan “Aşk Taktikleri” serisinin ilk halkasında Aslı (Demet Özdemir) ve Kerem’in (Şükrü Özyıldız) tesadüfen tanışmaları ile bir kısım zorlama sahnelerle aşka yelken açmalarını yapımın isminden de anlaşılacağı üzere bazı taktikler eşliğinde izlemiştik. Serinin bu halkasında ise bu kez çiftin evlilik kurumuna olan şüpheleri temel alınarak ilerlemeye çalışılıyor. İlk filmin bile yapılmasının gerekliliği tartışmaya açıkken bu kez serinin ikinci halkasının 14 Temmuz itibariyle yayınlanması ile yine zorda olsa ekran başına geçtik.

Modern Kerem ile Aslı mı?

Önceki yapımda Oğuzhan Koç ile bir dargın bir barışık ilişkisi devam eden ve sonrasında evlenen Demet Özdemir daha ikinci film ekrana çıkmadan nerede ise bir sene içinde bu kez boşanmış bile oldu. Kendi ilişkisinde bu denli bocalama içinde olan Demet Özdemir’in hayat verdiği “Aslı” bu yapımda da bu kez kendi işini kurmuş birisi olarak kendi kızlar grubuna sürekli ilişkiler konusunda akıl vermekle meşgul. Üstelik en önemli konu başlığı olan evliliğin ilişkiden götürdükleri üzerine verdiği diskurlarla evlilik karşıtı olarak. Zaten film açılışını da böyle yapıyor.

Kerem de özünde evliliğe karşıdır ama zamanla bu ikilinin arasında kimin diğerini evliliğe ikna edeceği hususunda inatlaşma başlar. Ve sonuçta bir anda Aslı’nın arkadaşı Cansu’nun (Deniz Baydar) düğününe davet edilen Dubai’den gelen zengin, hatta o denliki ada sahibi de olan Bulut’un (Ceyhun Mengiroğlu) gelmesi ve Aslı’nın Dubai’deki ortaklığı kabul etmesi ile işler değişir. Kerem şimdi kıskançlığın da etkisiyle evlilik karşıtı durumunu gözden geçirecek ve Aslı’yı da evliliğe ikna etmeye çalışacaktır. Kerem bu sahnelerde “sana sahip olmak değil, ait olmak istiyorum” gibi afili cümleler de kurar.

Serinin Üçüncüsü Olur mu?

Yapımın ilk filmini bile bütünüyle izlemekte tahammülde zorlanan bizler için değişen bir şey yok. Araya serpiştirilen Aslı’nın baba (Kerem Atabeyoğlu) ve annesine (İpek Tuzcuoğlu) ilişkin sekanslar ile uçak kısımları dışında mizah namına bir şeyler bulmak da mümkün değil. Yine mantık hataları, Demet Özdemir’in biraz yapmacığa kaçan ve hep aynı tepkileri veren donuk oyunculuğu ve senaryonun tipik tiktok işlevinde bulunması ile beklenti yine karşılanmıyor. Sadece ilk kısmına nazaran biraz daha duygusal ton arttırılmış. Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız gibi artık bu sektörde belli bir kıdeme ulaşan ve haliyle yaşları da ilerleyen iki yıldızın ısrarla bu denli ergenlere hitap eden ancak bunu da başaramayan kötü yapımların içinde olmaları çok tuhaf.

Netflix’in maalesef yerli filmlerindeki nitelik sorunu artarak devam ediyor. Özellikle platformlardaki romantik komedi yapımlarımız Amerika’da bile artık demode hale gelen B tipi filmlerin kötü bir taklidinden öteye geçemiyor. Ne kadar dile getirsek ve yazıya geçirsek de kalite sorunu artarak devam ediyor. Vardır bunda bir hikmet diyelim.

Yönetmenliğini Recai Karagöz’ün yaptığı “Aşk Taktikleri 2” finali itibariyle üçüncüsü herhalde artık çekilmez umudunu doğuruyor. Ama belli olmaz, araya bu kez çocuk yapma konusunda taktik savaşları senaryosu da çıkartılabilir, kim bilir.

Yönetmen : Recai Karagöz

Senaryo : Pelin Karamehmetoğlu

Görüntü Yönetmeni : Olcay Oğuz

Müzik : Jingle Jungle

Oyuncular : Demet Özdemir, Şükrü Özyıldız, Atakan Çelik, Bora Akkaş, İpek Tuzcuoğlu,  Hande Yılmaz, Deniz Baydar, Melisa Döngel, Kerem Atabeyoğlu, Ümit Erdim, Ceyhun Mengiroğlu

Türkiye / Romantik-Komedi / 98 dk.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz