Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar AVCI : KIŞ SAVAŞI ...

AVCI : KIŞ SAVAŞI “The Huntsman: Winter War

1629
0

Avcı: Kış Savaşı   “The Huntsman: Winter War”

AVCI : KIŞ SAVAŞI

 

 

Avcı: Kış Savaşı, 114 dakikalık fantastik, aksiyon, drama türü bir film.

AVCI7

“Avcı: Kış Savaşı”, “Pamuk Prenses ve Avcı (2012)” serisinin 2. Filmi olarak vizyonda.İlk film 170 Milyon USD maliyet ve yaklaşık 400 Milyon USD’lik gişe hasılatıyla sezonu kapatmış. Yeni film “Avcı: Kış Savaşı” ise 115 Milyon USD’lik maliyetle vizyonda.

AVCI5

Hacklenen Sony serverlarındaki e-maillerden anlaşıldığına göre, Charlize Theron ve Chris Hemswort bu filmde eşit ücret almışlar. Serinin ilk filmini yöneten Rupert Sanders’ın bu filmi de yöneteceği öngörülüyormuş, ancak, ilk filmde Pamuk Prenses rolünü oynayan Kristen Stewart ile sette ilişkileri ile ilgili dedikodular yüzünden yapımcı firma, 2 ismi de, yeni film listesinden çıkarmış.

AVCI8

Filmin öyküsü en basit biçimiyle 2 dönemi anlatıyor. Birinci dönem Pamuk Prenses öncesi dönem. En kötü Kraliçe Ravenna (Charlize Theron ) ile kardeşi Buz Kraliçesi Freya (Emily Blunt ) ve kurduğu krallık dönemi. Yaşadıklarıyla kötü Kraliçeye dönüşen Freya, anne-babasını öldürttüğü küçük çocukları avcı olarak yetiştirir. Bu Avcılarıyla komşu ülkeleri alır. Avcılarına uyguladığı yasak kalpleriyle ilgilidir. Kalplerinden sevgiyi çıkartmak.

AVCI6

Avcı Eric (Chris Hemsworth) ve Avcı Sara (Jessica Chastain) aşık olurlar ve Buz Kraliçesi Freya’nın yasağına karşı gelirler.

Huntsman

Filmde anlatılan ikinci dönem ise, Pamuk Prenses’in Kraliçelik yaptığı dönemdir. Pamuk Prenses kötü Kraliçe Ravenna’yı yenmiştir. Sihirli aynayı saraydan askerleriyle çıkarır. Ayna, uzaktaki, yeraltındaki depoya kaldırılacak ve dünya üzerinden kötülük sonsuza kadar yok olacaktır. Ancak, sihirli ayna yolculukta kaybolur. Ayna’nın bulunması gerekmektedir.

AVCI1

Filmin yönetmeni görsel efektler süpervizörü Cedric Nicolas-Troyan, ve ilk yönetmenliği, bu nedenle filmdeki efektler oldukça başarılı. Yönetmen, filmin daha çok aşk filmi olarak yapıldığını söylüyor. Bu tür filmlerden hoşlanıyorsanız, Avcı: Kış Savaşı’nın aşk filmi olup olmadığına siz karar verin.AVCI4

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz