Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar DÜĞÜN DERNEK

DÜĞÜN DERNEK

1347
0

Yarın sinemalarda gösterilmeye başlanacak olan Türk yapımı DÜĞÜN DERNEK, 95 dakika süreli, komedi türündeki filmin yönetmen koltuğuna filmin senaryosunu da yazan Selçuk Aydemir oturmuş. Başrolleri ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yakut, Ulaş İnan Torun ve Şinasi Yurtsever paylaşmış. Filmin çekimleri, Sivas ve İstanbul’da çekildi. Başarılı yönetmen Selçuk’un bu ikinci filmi. Daha önce muhteşem ikili Ahmet ve Murat ile Çalgı Çengi’yi çekmiş olumlu eleştiriler almıştı. Tv’de ise “işler güçler” dizisi fenomen olmuştu. Yönetmen, kendi isteği ile diziyi bitirme kararı alıp kamerayı kapatmıştı. Ancak, kamerayı beyaz perde için yeniden açtı ve bizlere son yılların en muhteşem komedisini çekmeye başladı.

DD

Filmde, Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan 4 kafadarın baş başa vererek, imece usulü ile düğün yapma maceraları alatılıyor. Filmi, salı akşamı Kanyon’da Gala’da ekip ile birlikte izledim. Yönetmen, kamerayı çok iyi kullanmış, özellikle yakın plan çekimleri çok başarılı. Filmin kurgusuda çok iyi yapılmış. Bu olmasaymış daha iyi olurmuş ya da olsaymış daha iyi olurmuş diyeceğimiz laf bırakılmamış seyircilere. Filmin müzikleride süper olmuş ve filme ayrı bir lezzet katmış. Filmdeki espriler, çok kaliteli ve komik. Size burdan hangi espriyi anlatacağımı bilemiyorum. En iyisi ben anlatıpta sürpriz bozmayayım. Uzun süredir bir filme,başından sonuna kadar bu kadar çok güldüğümü hatırlamıyorum.

DDD

Ahmet Kural, bir oyuncu için çok önemli olan mimiklerini, vücudunu, el ve ayaklarını o kadar çok iyi kullanıyor ki Jim Carrey yanında halt etmiş. Bence, son yılların tartışmasız en iyi komedi oyuncusu. Rasim Öztekin usta, her zamanki gibi olağanüstü. Filmde, dikkatimi çeken bir başka oyuncu ise Hatice rolünü üstlenen Devrim Yakut’tu. O kadar muhteşem oynadı ki gözümü üzerinden alamadım doğrusu. Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Emel Sayın’lı sahneler ise filme ayrı bir tat katmış. Bu filme mutlaka gidin ve baştan sona kadar doya doya gülün. İnanın bana son yılların en başarılı komedi filmi. Ha, unutmadan söyleyeyim. Yönetmen, gala’da müjdeyi verdi. Düğün Dernek 2’nin senaryo çalışmaları bitme aşamasına gelmiş ve önümüzdeki günlerde çekimlere başlayacaklarmış.

D

FİLMİN KONUSU : 4 Kafadar, Fikret (Ahmet Kural) köyün tüpçüsü, Çetin (Murat Cemcir) eski boksör ve spor salonu işletiyor, İsmail (Rasim Öztekin) çiftçi ve Saffet (Barış Yıldız) köyün öğretmenidir. Birgün İsmail’in oğlu Tarık köye gelir, Letonya’lı bir kızla aynı ülkede çalışabilmek için evlenmek istediğini söyler. İsmail, oğluna dört dörtlük bir düğün yapmak ister ancak imkanları kısıtlıdır. Bunun üzerine 4 kafadar başbaşa vererek para bulup, düğün yapmak için hazırlıklara başlar. Ancak bu hiçte kolay olmayacaktır……. Hadi, gülüp eğlenmeye, kahkahalar atmaya sinemaya Düğün Dernek’e gidiyoruuuuzzzz:)))))

 

Film notum:
   

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here