Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KEDİ ÖZLEDİ

KEDİ ÖZLEDİ

1713
0

20 Aralık 2013 cuma günü sinemalarda gösterilmeye başlanacak olan 2013 Türk yapımı KEDİ ÖZLEDİ, romantik komedi türündeki, 90 dakika süreli filmin yönetmen koltuğuna oturmuş. Başrolleri ise İlker Ayrık, Algı Eke, Oya Aydoğan, Selim Erdoğan, Soydan Soydaş Burcu Biricik, Açelya Elmas ve Erkan Sever paylaşmış. Filmin müzikleri ise ünlü müzik grubu Pinhani’ye emanet edilmiş.

Filmin konusu, çok basit ve demode geldi bana. Yapımcı ve yönetmenler, sanıyorum konu ve espri bulmakta sıkıntı çekiyorlar. Bu nedenlede sırtlarını eski, kalıplaşmış, demode esprilere ve küfürlere sırtlarını yaslıyorlar. Filmi, yönetmen, oyuncular ve basın mensubu arkadaşlarla birlikte izledim. Filmi izlerken bir yandanda göz ucuyla oyuncuları takip ettim. Seyircilerle birlikte filme imzasını atanlar bile filmdeki esprilere gülmüyordu. O halde ben neden güleyim? Öyle ise bu işte bir yanlışlık var. Önce filme emeği geçenlerin, yaptıkları işten keyif almaları gerekiyor. Kendi yaptığın işten hoşnut olmazsan, seyircide olmaz.

KEDİ ÖZLEDİ
İlker Ayrık & Algı Eke

İki lafın arasına g.t, a…a k…..m, s…..m, s.k, bindim, indim, vurdum v.b. kelimeleri yerleştirirsen film, romantiklikten çıkıyor ve başka kulvarlara kaymış oluyor. Bunu izleyen genç nesilde iki cins arasındaki işlerin böyle yürüdüğünü sanıyor. Bu filmi bir anne-baba çocukları ve akrabaları ile birlikte izler mi? İzler ama utanarak, yüzleri kızararak… O halde bir filmde bu kadar küfür kullanmak niye? Siz evinizde, işinizde ve günlük yaşantınızda bu kadar çok cinsellik içeren kelime kullanıyor musunuz? Filmin kurgusu fena değil. Müzikleri ise başarılı. Filmin, bana göre iki artısı var. Birincisi, Oya Aydoğan. Müthiş bir oyuncu ve iyi bir komedyen. Bütün sahneleri doğallık ve samimiyet içeriyordu. Diğer artısı Algı Eke. Oya gibi iyi bir oyuncu, kendisini 3-4 senedir takip ediyorum. Yer aldığı bütün projelerde doğal oyunculuğu sayesinde hep başarılı oldu. Önümüzdeki senelerde adını daha çok duyuracağından eminim. İlker’i ise başarılı bulmadım, bu rol ona oturmamış. Sanıyorum kendisini tv’de bir yarışma programını sunduğu ve güncel bir yüz olduğu için bu filmde oynattılar. Diğer oyuncular ise vasatı aşamamış.

Sözün özü: Bu film çocuklar için uygun değil. Siz mi??? İzlemeseniz de olur, çok şey kaybetmezsiniz 🙂

KEDİ ÖZLEDİ

FİLMİN KONUSU: Dr. Kadir (İlker Ayrık) ile eşi Kıymet’in (Algı Eke) 10 senedir süregelen mutlu bir evlilikleri vardır. Tek bir geceyi bile ayrı geçirmemişlerdir. Kadir’in doktor arkadaşları ise bekardır ve sürekli değişik ilişkiler peşindedir. Birgün Kadir’in de aklını çelip kaçamak yapmaya giderler. Aynı gün Kıymet’in eski sevgiliside eve gelir. Bundan sonra aksilikler, yanlış anlaşılmalar üst üste gelir ve her şey arap saçına döner. Yaşanan talihsizlikleri çözmek ve evliliklerini kurtarmakta yine ikisine düşer.

Film notum:

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here